POLACY NA PUCHAR ŚWIATA w ENGELBERGU

POLACY NA PUCHAR ŚWIATA w ENGELBERGU

Zyla Piotr Klingenthal fot.Andrzej.Cienciala - POLACY NA PUCHAR ŚWIATA w ENGELBERGUPoznaliśmy już nazwiska polskich skoczków, którzy zaprezentują się w najbliższy weekend podczas zawodów Pucharu Świata w Engelbergu. W porównaniu z ostatnim konkursem w Titisee-Neustadt w składzie 'biało-czerwonych’ nastąpiła tylko jedna zmiana.

 

Do Szwajcarii nie pojedzie Krzysztof Miętus, który aktualnie przygotowuje się do występu w Pucharze Kontynentalnym. Na Gross-Titliss-Schanze swoje skoki oddadzą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Klemens Murańka i Jan Ziobro. Taką decyzję podjął trener Łukasz Kruczek po treningu na skoczni normalnej w Szczyrku.

W ubiegłym sezonie na tym obiekcie Kamil Stoch zajął drugie miejsce. Biorąc pod uwagę wygraną Kamila w ostatnich zawodach w Titisee-Neustadt, lider naszej kadry będzie niewątpliwie jednym z faworytów obu konkursów indywidualnych.

W ostatnich latach konkursy w Engelbergu były dla Polaków przełomowe, gdyż zapoczątkowywały wzrost formy i coraz lepsze rezultaty naszych zawodników. Jeżeli tak samo miałoby być i w tym roku, nie mamy nic przeciwko.

Zapowiedź i program PŚ w Engelbergu TUTAJ

 

Źródło: przegladsportowy.pl / informacja własna

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz