SKŁAD AUSTRIAKÓW NA ENGELBERG, HINTERZARTEN i LAHTI

SKŁAD AUSTRIAKÓW NA ENGELBERG, HINTERZARTEN i LAHTI

Kofler Andreas J.Piatkowska - SKŁAD AUSTRIAKÓW NA ENGELBERG, HINTERZARTEN i LAHTIAustriacki Związek Narciarski podał składy drużyn na PŚ Panów, PŚ Pań oraz Puchar Kontynentalny. Zmiany personalne nastąpiły w ekipie panów jadących do Engelbergu.

Do przedświątecznych konkursów w Engelbergu nominowani zostali Gregor Schlierenzauer, Stefan Kraft, Wolfgang Loitzl oraz Andreas Kofler. Do drużyny dołączyli również Martin Koch oraz Thomas Diethart, którzy zastąpią Thomasa Morgensterna, który pauzuje po groźnie wyglądającym upadku w Titisee – Neustad, oraz Manuela Fettnera, który będzie startował w PK w Lahti.

Aż ośmiu Austriaków pojedzie do Lahti na Puchar Kontynentalny. Prócz Fettnera, wytypowani zostali Michael Hayböck, Manuel Poppinger, Mark Schiffner, Simon Greiderer, Ulrich Wohlgenannt, Christopher Stauder, a także Florian Altenburger.

Miejsca na podium wywalczone w Rena przez Hayböcka i Poppingera pozwolą Alexandrowi Pointnerowi wystawić siedmiu zawodników podczas zawodów w ramach Turnieju Czterech Skoczni.

Podczas zawodów w Hinterzarten, austriacka kadra pań, zaprezentuje się w niezmienionym składzie. Harald Rodlauer wytypował bowiem ponownie Danielę Iraschko, Jacquelinę Seifriedsberger, Chiarę Hölzl oraz Katharinę Keil.

Źródło: OSV

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz