SKŁADY NORWESKICH KADR NA PUCHARY ŚWIATA, WRACA HILDE
Tom Hilde, fot. Stefan Piwowar

SKŁADY NORWESKICH KADR NA PUCHARY ŚWIATA, WRACA HILDE

Hilde Tom gogle S.Piwowar - SKŁADY NORWESKICH KADR NA PUCHARY ŚWIATA, WRACA HILDEPoznaliśmy składy norweskich kadr na nadchodzące Puchary Świata – mężczyzn w Engelbergu i kobiet w Hinterzarten. Są w nich niewielkie zmiany.

 

W składzie Norwegów, którzy udadzą się do Szwajcarii zabraknie Andersa Jacobsena, którego zastąpi Tom Hilde. „Anders będzie gotowy na Turniej Czterech Skoczni, ale teraz potrzebuje jeszcze trochę odpoczynku, musi jeszcze raz ‚naładować baterie’ przed ciężkimi startami” – ocenił trener Alexander Stoeckl.

Sam Hilde stwierdził, że po treningach w Lillehammer, jego skoki uległy poprawie. Obok niego w Engelbergu pojawią się ponadto: Anders Bardal, Anders Fannemel, Ole Marius Ingvaldsen, Robert Johansson i Rune Velta.

 

W Hinterzarten podczas PŚ Pań pojawi się natomiast 6 Norweżek. Będą to: Anette Sagen, Line Jahr, Maren Lundby, Gyda Enger, Helena Olsson Smeby i Anna Odine Stroem. Ta ostatnia – niespełna 16-letnia skoczkini zasłużyła sobie na wyjazd do Niemiec udanym startem w ostatnim Pucharze Kontynentalnym Pań w Notodden, gdzie zajęła 3. i 6. miejsce.

 

Źródło: skispringen-news.de / informacja własna

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz