SKŁADY FIŃSKICH KADR NA NAJBLIŻSZE KONKURSY PUCHARU ŚWIATA PAŃ I PANÓW ORAZ PUCHARU KONTYNENTALNEGO

SKŁADY FIŃSKICH KADR NA NAJBLIŻSZE KONKURSY PUCHARU ŚWIATA PAŃ I PANÓW ORAZ PUCHARU KONTYNENTALNEGO

olli harri vera john - SKŁADY FIŃSKICH KADR NA NAJBLIŻSZE KONKURSY PUCHARU ŚWIATA PAŃ I PANÓW ORAZ PUCHARU KONTYNENTALNEGOZbliżający się weekend będzie obfitował w konkursy skoków narciarskich. Panowie powalczą w Engelbergu oraz Lahti, a panie w Hinterzarten. Kadry Finlandii podały swoje składy na te zmagania. Sporym zaskoczeniem jest pojawienie się w ekipie Harriego Olli.

Krnąbrny zawodnik już kilkakrotnie zapowiadał swój powrót do międzynarodowej rywalizacji. Jak dotąd kończyło się to jedynie na dalszych miejscach zajmowanych podczas krajowych zawodów. Nawet byli koledzy z reprezentacji nie wiedzieli o żadnych planach powrotu Fina. Jednak szumnie zapowiadany come back wydaje się spełnić już w najbliższy weekend. Harri Olli został zgłoszony wraz z dwunastoma innymi skoczkami do zawodów Pucharu Kontynentalnego w Lahti (HS-130; 20-21.12.2013). Ostatni raz podczas międzynarodowych zawodów Olli wystartował w 2011 roku w Sapporo. Na pewno wszyscy są ciekawi dyspozycji jaką będzie prezentował skoczek, który w ostatnim czasie bardziej był znany z konfliktów z prawem.

Skład Finów na PK: Sebastian Klinga, Sami Heiskanen, Anssi Koivuranta, Jarkko Määttä, Elias Vänskä, Kalle Keituri, Ville Larinto, Mika Kulmala, Miika Ylipulli, Aapo Lehtinen, Janne Happonen, Frans Taehkaevuori, Harri Olli.

Zapowiedź PK.

Podczas konkursów Pucharu Świata w Engelbergu (HS-137; 20-22.12.2013) kadrę Finów tworzyć będą: Janne Ahonen, Olli Muotka oraz Lauri Asikainen. Po dobrym występie – 5 miejsce w drugim konkursie – „Maski” w Titisee-Neustadt można już tylko liczyć na więcej.

Zapowiedź PŚ panów.

Natomiast w zmaganiach pań w niemieckim Hinterzarten (HS-108; 20-22.12.2013) Finlandię reprezentować będzie Julia Kykkaenen.

Zapowiedź PŚ pań.

Źródło: informacja własna / media fińskie

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz