KAMIL STOCH AMBASADOREM FUNDACJI „SPORTOWCY DLA DZIECI”

KAMIL STOCH AMBASADOREM FUNDACJI „SPORTOWCY DLA DZIECI”

Stoch Kamil fot.Klaudia.Zadebska - KAMIL STOCH AMBASADOREM FUNDACJI "SPORTOWCY DLA DZIECI"

Kamila Stocha mianowano Honorowym Ambasadorem Fundacji „Sportowcy dla dzieci”. Mistrz Świata z Val di Fiemme, przed wyjazdem do Szwajcarii, wziął udział w konferencji prasowej, na której przekazał swój kask na akcję charytatywną.

Fundacja „Sportowcy dla dzieci” pomaga dzieciom i młodzieży, aby mogły uczestniczyć w różnych imprezach sportowych. Fundacja została już wsparta także przez innych polskich sportowców, tj. Przemysław Tytoń, Michał Wieczorek, Marek Kolbowicz, Maria Depta czy Izabela Bełcik.

„Chciałbym podziękować Fundacji za jej pracę i zainteresowanie. Myślę, że jest to ważne, aby wspierać taki szlachetny cel, ponieważ każda osoba, która chce coś osiągnąć, zasługuje na pomoc. Osobiście otrzymałem także wiele wsparcia od innych ludzi, dlatego zdecydowałem się dać coś od siebie i pomóc Fundacji”, powiedział na wstępie Kamil Stoch.

Jednym z programów Fundacji jest „Trenuj z Mistrzem”, którego celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży aktywnym trybem życia, poprzez ich uczestnictwo w różnych zajęciach sportowych. Aby osiągnąć ten cel, Fundacja współpracuje z różnymi znanymi zawodnikami ze sportów indywidualnych i drużynowych.

„Wkrótce się dowiem jakie będą moje obowiązki jako Ambasadora. Kiedy w przyszłości będą organizowane spotkania z fanami, chętnie będę na nie przychodził i w nich uczestniczył”, wyjaśnił Kamil.

Pierwsze spotkanie z Mistrzem Świata z Val di Fiemme odbędzie się po zakończeniu zimowego sezonu.

Źródło: fis-ski.com

Podziel się:

Dodaj komentarz