ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „TO BYŁ NAJLEPSZY KONKURS POLAKÓW w HISTORII”

ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „TO BYŁ NAJLEPSZY KONKURS POLAKÓW w HISTORII”

kruczek lukasz coach s.piwowar - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: "TO BYŁ NAJLEPSZY KONKURS POLAKÓW w HISTORII"Dzisiejszy konkurs Pucharu Świata w Engelbergu przejdzie do historii jako najbardziej udany występ polskich skoczków w zawodach najwyższej rangi. Dwóch „biało-czerwonych” – Jan Ziobro i Kamil Stoch uplasowali się na dwóch pierwszych miejscach. Występ Polaków ocenia jeden z autorów tego sukcesu – trener kadry A – Łukasz Kruczek.

 

SkokiPolska: Czy po takim konkursie można powiedzieć, że trenerskie marzenia sie spełniają?

Łukasz Kruczek: Był to chyba najlepszy konkurs w wykonaniu naszych zawodników w ogóle w historii. W sumie zdobyli 280 punktów co jest rekordem.

 

SkokiPolska: Słowa uznania dla Janka Ziobry (134 i 141 m / 1. miejsce), co może Pan powiedzieć o jego skokach i zwycięstwie?

Łukasz Kruczek: Na pewno łatwe to nie było, ale utrzymał koncentracje na zadaniu na najwyższym poziomie i dlatego skoki były skuteczne.

 

SkokiPolska: Kamil (129 i 137,5 m / 2. miejsce) co konkurs – to podium. Sam jednak mówi, że ma jeszcze rezerwy. Co Pan o tym uważa i co można powiedzieć o jego skokach?

Łukasz Kruczek: Jego skoki jeszcze nie są w 100 procentach idealne, zawsze można coś w skokach znaleźć, coś co można poprawić. Trzeba jednak pamiętać by w tym „dobrym” za dużo nie mieszać.

 

SkokiPolska: Można powiedzieć, że Klimek (130 i 134 m / 7. miejsce) się w Engelbergu „przebudził” do skakania na najwyższym poziomie?

Łukasz Kruczek: Jego występ był bardzo dobry, ale zrobił to co miał zrobić, czyli skoczył dwa dobre skoki. Regularność – takie ma zadanie na każdy start.

 

SkokiPolska: Piotrek (130,5 i 131,5 m / 6. miejsce) ma dość podobne występy na dobrym poziomie, jednak jeden skok daje wrażenie walki o podium, drugi bywa nieco słabszy, jak Pan to oceni?

Łukasz Kruczek: Dzisiaj drugi skok był zdecydowanie lepszy jak pierwszy, niestety trafił w gorsze warunki, nie pozwalające odlecieć.

 

SkokiPolska: Mocni na początku Niemcy, czy choćby Schlierenzauer zdają się skakać słabiej. Czy o rywalach można powiedzieć, że mają lekką „zadyszkę”?

Łukasz Kruczek: Ich problem. Nie skaczą źle, ale czegoś brakuje. Na pewno regularności.

 rozmawiał Bartosz Leja

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz