FINOWIE, NORWEGOWIE I JAPOŃCZYCY NA TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI
Janne Ahonen, fot. Kata Deak

FINOWIE, NORWEGOWIE I JAPOŃCZYCY NA TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI

Ahonen Janne.Kata.Deak - FINOWIE, NORWEGOWIE I JAPOŃCZYCY NA TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI

W najbliższy piątek, 28 grudnia, skoczkowie narciarscy rozpoczną rywalizację w Turnieju Czterech Skoczni. Na pięć dni przed prestiżową imprezą poznajemy składy poszczególnych kadr. Wiadomo już kto będzie reprezentował Finlandię, Norwegię oraz Japonię.

Pekka Niemelä podał nazwiska podopiecznych, którzy zainaugurują zmagania w Oberstdorfie. Oprócz weterana fińskich skoków, Janne Ahonena, w Niemczech pojawią się: Anssi Koivuranta, Jarkko Määttä oraz Sami Niemi.

Dla Ahonena będzie to już 19 start w niemiecko-austriackim turnieju! Warto wspomnieć, że „Maska” wygrywał klasyfikację generalną TCS aż pięciokrotnie, jako jedyny skoczek w historii tych zmagań.

-„Obecność Janne nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. Anssi i Jarkko zaprezentowali podczas Pucharu Kontynentalnego zwyżkującą formę, a Sami wypadł pozytywnie podczas Uniwersjady”- skomentował dla finnjumping.fi swój wybór trener Finów.

Również Alexander Stöckl podał siedem nazwisk norweskich skoczków. Na 62. TCS powołanie otrzymali: Anders Bardal, Anders Fannemel, Tom Hilde, Ole Marius Ingvaldsen, Anders Jacobsen oraz Rune Velta.

Dla Bardala, który zaprezentował się z dobrej strony w Engelbergu będzie to już jedenasty występ w prestiżowym TCS, kolejna szansa na miejsce „na pudle” w końcowej klasyfikacji – dwa lata temu był czwarty.

Na starcie pojawią się także Japończycy, którzy nie brali udziału w konkursach w Engelbergu i szlifowali formę właśnie na Turniej. W składzie znaleźli się: Daiki Ito, Taku Takeuchi, Noriaki Kasai, Yuta Watase oraz Takanobu Okabe.

43-letni Okabe powołanie otrzymał po dobrym występie w krajowych zawodach. Dla weterana skoków narciarskich będzie to już dziewiąty start w Turnieju Czterech Skoczni, poprzednio brał udział w konkursach na przełomie 2006 i 2007 roku.

Źródło: finnjumping.fi / nrk.no / berkitschi.com

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz