WIRTUALNA LINIA NA ZESKOKU W OBERSTDORFIE

WIRTUALNA LINIA NA ZESKOKU W OBERSTDORFIE

kibice polscy - WIRTUALNA LINIA NA ZESKOKU W OBERSTDORFIE

Przed rozpoczęciem Pucharu Świata Walter Hofer na konferencji „Forum Nordicum” przedstawił innowacje jakie miały wejść do świata skoków narciarskich. Jedną z nich jest „wirtualna linia”, która będzie widoczna od konkursu w Oberstdorfie.

„Wirtualna linia” będzie wskazywać odległość jaką musi osiągnąć skoczek w swojej próbie by objąć prowadzenie w konkursie. Do tej pory linia była widoczna jedynie dla kibiców śledzących konkurs przed telewizorami.

Po zastosowaniu technologii optycznej wskazówki linia będzie widoczna dla kibiców zgromadzonych pod skocznią. Dzięki takiemu udogodnieniu sympatycy skoków narciarskich będą lepiej zorientowani w przebiegu rywalizacji.

Nowość technologiczna zostanie użyta podczas zawodów inaugurujących Turniej Czterech Skoczni w Oberstdorfie już w najbliższy weekend. Wcześniej testy wyświetlania linii były przeprowadzane w Titisee-Neustadt.

-„Wirtualna linia będzie niezastąpionym narzędziem dla komentatorów telewizyjnych. Jestem bardzo zadowolony, że udało się nam doprowadzić do wyświetlania laserowego. Fani pod skocznią będą widzieć o wiele więcej”- skomentował Walter Hofer.

Źródło: skispringen-news.de

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz