JAN ZIOBRO – SKOCZEK O MOCNYM CHARAKTERZE

JAN ZIOBRO – SKOCZEK O MOCNYM CHARAKTERZE

Ziobro Jan Klingenthal fot.Andrzej.Cienciala - JAN ZIOBRO – SKOCZEK O MOCNYM CHARAKTERZE

Ambitny, pracowity i… czupurny – takie zalety zdobywcy pierwszego i trzeciego miejsca w konkursach Pucharu Świata, rozgrywanych w Engelbergu, wymienił trener WKS Zakopane – Edward Przybyła.

-„Dla mnie to wielka radość, że do znanego już wszystkim Kamila Stocha dołącza kolejny zawodnik naszego klubu i od razu dwukrotnie zajmujący miejsca na pucharowym podium” – powiedział.

Szkoleniowiec wspomniał także o początkach sportowej kariery polskiego skoczka. -” Od razu pokazał, że jest bardzo sprawny fizycznie, niezwykle zdyscyplinowany i ambitny, a jednocześnie czupurny. Chłopak o mocnym charakterze, który – jak to się mówi – nigdy nie dawał sobie w kaszę dmuchać. Swoją pracę wykonywał zawsze bardzo sumiennie i z dużym zaangażowaniem. To u sportowca cenne cechy” – stwierdził Przybyła.

Polski trener jest przekonany, że zwycięstwo w sobotnim oraz trzecie miejsce w niedzielnym konkursie, mocno podbudowało młodego zawodnika. -” Oczywiście nie oznacza to, że tak będzie w każdym konkursie, ale stać go na podium. Są zawodnicy, których stać na wygrywanie i tacy, którzy muszą zadowolić się miejscami od 10 -30. Jasiek moim zdaniem należy do tej pierwszej grupy” – podsumował trener.

Dobrą opinię pozostawił po sobie Jan Ziobro także w zakopiańskim zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego.

-” Zawsze był ambitny i pracowity, wręcz zdeterminowany do trenowania. Niech przykładem tego będzie moment, gdy miał słabe wyniki w nauce. To oczywiście oznaczało zawieszenie treningów z prowadzącym szkolenie Krzysztofem Sobańskim. Natychmiast mocno się sprężył, błyskawicznie wszystko nadrobił i więcej nie dopuścił do takiej sytuacji” – powiedziała dyrektor SMS, Barbara Sobańska.

Źródło: przegladsportowy.pl

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz