KRZYSZTOF BIEGUN: NA UNIWERSJADZIE POPRAWIŁEM SKOKI

KRZYSZTOF BIEGUN: NA UNIWERSJADZIE POPRAWIŁEM SKOKI

Biegun Krzysztof winner.Klingenthal J.Piatkowska - KRZYSZTOF BIEGUN: NA UNIWERSJADZIE POPRAWIŁEM SKOKI

Najpierw zwycięstwo w fińskim Kuusamo, potem niezbyt udane występy w norweskim Lillehammer. Trzy medale zdobyte na tegorocznej Uniwersjadzie to jednak wystarczający argument na to, że nie musimy obawiać się o formę naszego skoczka.

Sam zawodnik potwierdza, że dobry występ na tej sportowej imprezie w dużym stopniu podbudował go psychicznie.

” Czuję się teraz dobrze. Po słabszych startach w Lillehammer, Uniwersjada dodała mi trochę więcej pewności siebie. Poprawiłem tam skoki „ – powiedział nasz reprezentant.

Młody skoczek nie ukrywa, że ze swoim występem na tegorocznej Uniwersjadzie wiązał trochę większe nadzieje. – ” Liczyłem po cichu, że wrócę do pierwszej drużyny. Widząc jednak poziom, jaki koledzy prezentowali w Engelbergu wiedziałem, że będzie to trudne ” – dodał Biegun.

Swoją szansę dostanie on w zbliżającym się Turnieju Czterech Skoczni, gdzie trener Łukasz Kruczek zamierza zabrać sześciu zawodników (w tym jeden rezerwowy).

– ” Cieszę się bardzo, że tam pojadę. Dla mnie będzie to coś nowego. Jest to bardzo prestiżowa impreza, zatem jestem podwójnie zadowolony, że będę mógł wziąć w niej udział. Słyszałem, ze start w tym turnieju jest trochę męczący. Wiem jednak, że jesteśmy odpowiednio przygotowani do sezonu, więc powinno być dobrze”  – podsumował Krzysztof Biegun.

Źródło: eurosport.onet.pl

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz