Już jutro na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince odbędą się zimowe Mistrzostwa Polski na dużej skoczni (K-120 / HS-134). Znamy już listę startową kwalifikacji, jednak nadal nie mamy pewności, czy w zawodach wezmą udział Polacy, którzy mają niedługo wystartować w 62. Turnieju Czterech Skoczni.
Trener Łukasz Kruczek poinformował nas, że decyzja o starcie skoczków prezentujących się w Pucharze Świata (Stoch, Ziobro, Żyła, Kot, Biegun, Murańka, Kubacki), zapadnie jutro w godzinach porannych. Jest to uzależnione od pogody i siły wiatru. Polski szkoleniowiec nie chciałby ryzykować startu wyżej wymienionych skoczków w niebezpiecznych warunkach.
Przedstawiamy listę startową jutrzejszych kwalifikacji do MP:
BIB |
Zawodnik |
Kraj |
1. |
Krystian Gryczuk |
POL |
2. |
Bartosz Czyż |
POL |
3. |
Wojciech Marusarz |
POL |
4. |
Kacper Konior |
POL |
5. |
Igor Jakiubiuk |
UKR |
6. |
Piotr Byrski |
POL |
7. |
Pavel Rajnoch |
CZE |
8. |
Stepan Pasichnyk |
UKR |
9. |
Andriy Kalinchuk |
UKR |
10. |
Damian Skupień |
POL |
11. |
Łukasz Podżorski |
POL |
12. |
Jakub Przybyła |
POL |
13. |
Narek Jesajan |
POL |
14. |
Paweł Wąsek |
POL |
15. |
Marek Matuszny |
POL |
16. |
Marcin Budz |
POL |
17. |
Damian Urbaś |
POL |
18. |
Paweł Chyc |
POL |
19. |
Konrad Janota |
POL |
20. |
Tymoteusz Urbaś |
POL |
21. |
Daniel Mąka |
POL |
22. |
Kamil Kurek |
POL |
23. |
Jakub Jurosz |
POL |
24. |
Michał Pytel |
POL |
25. |
Dominik Kastelik |
POL |
26. |
Andrii Klymchuk |
UKR |
27. |
Michał Gut-Chowaniec |
POL |
28. |
Dawid Krupa |
POL |
29. |
David Ripper |
CZE |
30. |
Paweł Murzyn |
POL |
31. |
Jan Łowisz |
POL |
32. |
Dawid Jarząbek |
POL |
33. |
Damian Żyła |
POL |
34. |
Andrzej Gąsienica |
POL |
35. |
Paweł Stwora |
POL |
36. |
Patryk Dunajski |
POL |
37. |
Krystian Karpiel |
POL |
38. |
Piotr Świerczek |
POL |
39. |
Jan Michalek |
CZE |
40. |
Michał Podżorski |
POL |
41. |
Łukasz Bukowski |
POL |
42. |
Michał Milczanowski |
POL |
43. |
Szczepan Kupczak |
POL |
44. |
Adam Cieślar |
POL |
45. |
Krystian Kołodziej |
POL |
46. |
Szymon Łokaj |
POL |
47. |
Jan Zięba |
POL |
48. |
Andrzej Zarycki |
POL |
49. |
Paweł Gut |
POL |
50. |
Stanisław Świder |
POL |
51. |
Paweł Słowiok |
POL |
52. |
Andrzej Stękała |
POL |
53. |
Kacper Kupczak |
POL |
54. |
Bartosz Gąsienica-Laskowy |
POL |
55. |
Mateusz Wantulok |
POL |
56. |
Mateusz Kojzar |
POL |
57. |
Sebastian Hebel |
POL |
58. |
Dawid Kanik |
POL |
59. |
Szymon Szostok |
POL |
60. |
Adam Ruda |
POL |
61. |
Łukasz Rutkowski |
POL |
62. |
Artur Kukuła |
POL |
63. |
Jakub Kot |
POL |
64. |
Wojciech Gąsienica-Kotelnicki |
POL |
65. |
Krzysztof Leja |
POL |
66. |
Stanisław Biela |
POL |
67. |
Rafał Śliż |
POL |
68. |
Krzysztof Miętus |
POL |
69. |
Andrzej Zapotoczny |
POL |
70. |
Klemens Murańka |
POL |
71. |
Dawid Kubacki |
POL |
72. |
Krzysztof Biegun |
POL |
73. |
Maciej Kot |
POL |
74. |
Piotr Żyła |
POL |
75. |
Jan Ziobro |
POL |
76. |
Kamil Stoch |
POL |
informacja własna / PZN