ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „SKAKANIE DZIŚ BYŁO ZBYT RYZYKOWNE” (WIDEO)

ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „SKAKANIE DZIŚ BYŁO ZBYT RYZYKOWNE” (WIDEO)

Kruczek Lukasz Anna.Cis - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: "SKAKANIE DZIŚ BYŁO ZBYT RYZYKOWNE" (WIDEO)Dzisiejsze zmagania w ramach Mistrzostw Polski w Wiśle-Malince nie doszły do skutku z powodu zbyt wysokiej temperatury. Łukasz Kruczek skomentował decyzję jury konkursu, a także opowiedział o nadchodzącym 62. Turnieju Czterech Skoczni.

 

Polski szkoleniowiec tak skomentował dezycję o odwołaniu MP w Wiśle: „Jesteśmy na skoczni od 8:30 rano, próbowaliśmy skontrolować jak to wszystko wygląda. Zeskok jest za miękki, przy tej temperaturze chłodzenie, które jest na rozbiegu nie daje rady, tory są za mokre. Skakanie dziś było zbyt ryzykowne

Kruczek przyznał jednocześnie, że gdyby zawody doszły do skutku, zawodnicy kadry A wystartowali by w nich: „Wszyscy czekali w pogotowiu, czy zawody są, czy nie ma. Nie było większego zagrożenia, żeby zawodnicy kadry A nie startowali. Nie chodziło jednak o start w ramach sprawdzianu. Po prostu był to start w ramach Mistrzostw Polski.”

Jak zapewnił trener kadry, skoczkowie nie potrzebują dodatkowych treningów na śniegu: „Nie ma potrzeby treningu. Zawodnicy skaczą coraz bardziej stabilnie, a forma będzie rosła, ale od strony jakościowej. Trzeba podkreślić, że forma techniczna nie zawsze ma przełożenie na wynik. Jak co roku powtarzalność i stabilizacja zawodników rośnie i o to jesteśmy spokojni. Trzeba pamiętać, że będzie także rosła forma konkurencji i w trakcie sezonu te zawody będą coraz bardziej emocjonujące.”

Kruczek powiedział także o rotacji składu podczas 62. Turnieju Czterech Skoczni: „Na 100 % od konkursu w Innsbrucku do kadry dołączy Dawid Kubacki. Jeden z zawodników po konkursie w Ga-Pa pojedzie do Polski i będzie startował w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Wiśle.”

Przypomnijmy, że na niemiecko-austriacki turniej pojadą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jan Ziobro, Klemens Murańka, Krzysztof Biegun i jako rezerwowy – Dawid Kubacki.

 

{youtube}Xl4_mUbV5dI{/youtube}

 

informacja własna

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz