You are currently viewing ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „KAMIL CHCIAŁ BYĆ JEDNYM z FAWORYTÓW, TERAZ NIM JEST”

ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „KAMIL CHCIAŁ BYĆ JEDNYM z FAWORYTÓW, TERAZ NIM JEST”

Kruczek Lukasz konf B.Leja - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: "KAMIL CHCIAŁ BYĆ JEDNYM z FAWORYTÓW, TERAZ NIM JEST"Dzisiejsze kwalifikacje do pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie bez problemu przebrnęli wszyscy polscy skoczkowie. Łukasz Kruczek ocenił dzisiejsze skoki w wykonaniu „biało-czerwonych” i opowiedział o Kamilu Stochu w roli faworyta Turnieju.

 

SkokiPolska: Kamil Stoch i Gregor Schlierenzauer praktycznie w każdej dzisiejszej serii skakali niemalże tak samo, czy są to zawodnicy, którzy powalczą ze sobą w Turnieju o zwycięstwo?

Łukasz Kruczek: Zajmują miejsca obok siebie w klasyfikacji Pucharu Świata, skakali w zbliżonych warunkach i prezentują aktualnie podobny poziom. Czy mogą rywalizować? Owszem mogą, ale jest również kilku innych.

 

SkokiPolska: Wiemy, że nie specjalnie lubi Pan „gdybanie”. W mediach mówi się jednak, że głównym faworytem TCS jest Kamil, tak typują też bukmacherzy. Jak ta rola może wpłynąć na Kamila?

Łukasz Kruczek: Raczej neutralnie, sam Kamil mówił wczoraj na konferencji, że zawsze chciał być jednym z faworytów i teraz nim jest. W zeszłym roku także był typowany na jednego z wielu.

 

SkokiPolska: Kto w polskiej ekipie oddawał dziś oprócz Kamila swoje dobre i równe skoki, kogo można pochwalić?

Łukasz Kruczek: Wszystkich zawodników, należy jasno oddzielić treningi od skoków konkursowych. W treningach zawodnicy próbowali jeszcze korygować kwestie techniczne stąd pewna nieregularność.

SkokiPolska: Trochę nierówno prezentował się Piotrek, miał też jeden bardzo słaby skok, co u niego dziś nie grało?

Łukasz Kruczek: W pierwszych dwóch skokach nie mógł złapać odpowiedniego „timingu” i skoki były zbyt wczesne.

  

SkokiPolska: Dzisiejszy dzień pokazał kto może być tutaj mocny, w kim upatruje Pan głównych rywali dla Polaków?

Łukasz Kruczek: Dzisiejszy dzień potwierdził tylko to co mówiliśmy przed TCS, że jest wielu zawodników dobrze skaczących i mogących powalczyć o czołowe lokaty. Podczas TCS trzeba skakać dobrze na wszystkich skoczniach i jeszcze musi dopisywać szczęście.

 

SkokiPolska: „Plan minimum” na jutro?

Łukasz Kruczek: Standardowo - dobre skoki.

 

rozmawiał Bartosz Leja

 

Podziel się:

Dodaj komentarz