You are currently viewing AMMANN, BARDAL, PREVC i DIETHART o KONKURSIE w OBERSTDORFIE

AMMANN, BARDAL, PREVC i DIETHART o KONKURSIE w OBERSTDORFIE

ammann simon b.leja - AMMANN, BARDAL, PREVC i DIETHART o KONKURSIE w OBERSTDORFIEPierwszy konkurs 62. Turnieju Czterech Skoczni przyniósł kilka niespodzianek. W Oberstdorfie wygrał czterokrotny Mistrz Olimpijski – Simon Ammann, który wyprzedził Andersa Bardala, Petera Prevca i Thomasa Dietharta, którego miejsce na podium jest chyba największym zaskoczeniem dzisiejszego dnia.

„Byłem pozytywnie nastawiony i chciałem w pierwszej serii oddać mój najlepszy skok w tym sezonie. W drugim skoku moje narty nie były zupełnie stabilne. Miałem przed oczami zieloną linię, ale nie wiedziałem czy to wystarczy. Anders Bardal bowiem ma zawsze ładne lądowanie. Byłem szczęśliwy, gdy zobaczyłem 'jedynkę’ na monitorze. Aplauz był obłędny. Mam szczęście, że skoki narciarskie wciąż mnie cieszą, tak jak na początku. Wspaniale jest dzielić to z tysiącami ludzi. Nie może być lepiej. Zobaczymy jak to pójdzie w Bischofshofen” – powiedział Simon Ammann.

„To był dla mnie dobry dzień. Oddałem dwa dobre skoki, choć nie idealne. Miałem nadzieję, że wystarczy to na podium i tak się stało. Dla mnie warunki nie były zbyt trudne, ale skocznia jest podatna na zmiany wiatru. Nie myślę o zwycięstwie w turnieju. Biorę konkurs za konkursem, a punkty będą podsumowane dopiero w Bischofshofen” – stwierdził Andreas Bardal, który musi jeszcze poczekać na swoje pierwsze turniejowe zwycięstwo.

Prevc Peter 2 S.Piwowar - AMMANN, BARDAL, PREVC i DIETHART o KONKURSIE w OBERSTDORFIENie oczekiwałem dzisiaj miejsca na podium, ale to czyni mnie jeszcze szczęśliwszym. To był trudny konkurs, ponieważ wiatr często się zmieniał. W pierwszej serii szczęście było po mojej stronie i wykorzystałem to. Do tej pory tylko raz stałem na podium w Planicy” – powiedział zaskoczony Peter Prevc.

„To niesamowite uczucie stać tutaj na podium. Trudno to wyrazić słowami, jak wspaniałe jest to dla mnie. To były trochę trudniejsze zawody, bo wiatr często się zmieniał, ale nie był to dla mnie problem. Naprawdę nie potrafię wyjaśnić, dlaczego tak dobrze skaczę w tym momencie. Czuję się bardzo lekko, ale na prawdę nie wiem dlaczego” – powiedział Thomas Diethart po wspaniałym dla niego konkursie.

Źródło: berkutschi.com

Dodaj komentarz