ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „PO OBERSTDORFIE PEŁEN SPOKÓJ, PROBLEMÓW NIE MA”

ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „PO OBERSTDORFIE PEŁEN SPOKÓJ, PROBLEMÓW NIE MA”

Kruczek Lukasz fot.A.Sierotnik - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: "PO OBERSTDORFIE PEŁEN SPOKÓJ, PROBLEMÓW NIE MA"Dzisiejszy konkurs w Oberstdorfie nie był dla Polaków tak udany, jak poprzednie zawody w ramach Pucharu Świata. Trener polskiej kadry Łukasz Kruczek także ma mieszane uczucia dotyczące występu kadry. 

SkokiPolska: Jak mógłby Pan określić dzisiejszy występ polskich skoczków w Oberstdorfie?

Łukasz Kruczek: Różnie, można przyjąć że jako cała ekipa – występ jest na plus, ale poszczególne, pojedyncze skoki były mniej udane bądź skończone w złych warunkach.  

 

SkokiPolska: Największym plusem jest występ Klimka Murańki, czy Klimka stać w obecnej dyspozycji na więcej takich skoków jak w pierwszej serii (141,5 m)?

Łukasz Kruczek: Jego pierwszy skok był bardzo dobry, do tego miał rewelacyjne warunki i szczęście. Stać go na sto procent na więcej takich skoków, nie mamy co do tego wątpliwości.

  

SkokiPolska: Co można powiedzieć o występie Kamila, czy popełnił w skokach jakieś znaczące błędy?

Łukasz Kruczek: W pierwszej serii za bardzo zwęził narty po odbiciu i się skrzyżowały. Uniemożliwiło to uzyskanie właściwej pozycji w locie i odbiło się na odległości.

 

SkokiPolska: Trochę zależało dziś od wiatru, ale chyba nie można powiedzieć, że znacznie utrudniło to skoki Polakom?

Łukasz Kruczek: Bardzo dużo zależało od wiatru. Oberstdorf, jak co roku pokazał że jest miejscem gdzie trzeba mieć bardzo dużo szczęścia. Dziś aby być wysoko, trzeba było mieć przynajmniej w jednej serii dobre warunki, by dało się odlecieć.

 

SkokiPolska: Sporo było dzisiaj zmian belek, czy według Pana miało to duży wpływ na wyniki rywalizacji?

Łukasz Kruczek: Zawsze zmiany belek mają wpływ, ale jak są duże zmiany warunków wtedy trzeba reagować. 

 

SkokiPolska: Planuje Pan jakiekolwiek drobne zmiany, decyzje, czy raczej pełen spokój przed konkursem w Garmisch-Partenkirchen?

Łukasz Kruczek: Pełen spokój, nie ma żadnych problemów które trzeba by mocno korygować. Jest to kolejny konkurs i podchodzimy do niego tak jak do pozostałych.

 

SkokiPolska: Co do samej skoczni, obiekt w Ga-Pa powinien bardziej „pasować” Polakom?

Łukasz Kruczek:  Jak się skacze dobrze, to na każdej skoczni, a kwestia szczęścia jest już losowa.

 

rozmawiał Bartosz Leja

 

Podziel się:

Dodaj komentarz