ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska o KONKURSIE w GA-PA, FORMIE MURAŃKI i PRZERWIE ŻYŁY
Łukasz Kruczek, fot. Anna Cis

ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska o KONKURSIE w GA-PA, FORMIE MURAŃKI i PRZERWIE ŻYŁY

Kruczek Lukasz Anna.Cis - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska o KONKURSIE w GA-PA, FORMIE MURAŃKI i PRZERWIE ŻYŁYKonkurs noworoczny w Garmisch-Partenkirchen niestety nie przyniósł Polakom miejsca na podium. Kamil Stoch umocnił się na pozycji lidera PŚ, dobry występ ponownie zaliczył Klemens Murańka. Łukasz Kruczek nie przejawia niepokoju występem swoich podopiecznych. „Występ dobry, ale brakło przynajmniej jeszcze jednego zawodnika w okolicy czołowej dziesiątki” – mówi trener kadry A.

SkokiPolska: Panie Trenerze, występ niezły, ale zabrakło „błysku”, nie na to pewnie liczyliście w Ga-Pa?

Łukasz Kruczek: Występ dobry, ale brakło przynajmniej jeszcze jednego zawodnika w okolicy czołowej dziesiątki, aby był całkiem udany. My liczymy, jak to wielokrotnie już powtarzaliśmy na dobre skoki i one były. Z tego punktu widzenia było OK.

 

Muranka Klimek S.Piwowar - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska o KONKURSIE w GA-PA, FORMIE MURAŃKI i PRZERWIE ŻYŁY

SkokiPolska: Ponownie na plus należy ocenić występ Klimka Murańki, czyżby na ten moment wyrastał na „numer  dwa” polskiej kadry?

Łukasz Kruczek: Jest bardzo wyrównanym zawodnikiem i dobrze radzi sobie w PŚ. Myślę, że zostanie na stałe zawodnikiem pucharowym i jednym z podstawowych w zespole.

 

SkokiPolska: Wczoraj zdawało się, że Kamil Stoch może powalczyć o podium, czego dzisiaj zabrakło?
Łukasz Kruczek: Drugi jego skok był spóźniony i przez to zabrakło odległości, a tylko super drugi skok mógł dać szansę na podium.

 

SkokiPolska: Po Ga-Pa następuje rotacja w składzie, do Polski wraca Piotr Żyła. Jakie są jego sportowe plany, a jak do występów w Innsbrucku i Bischofshofen przygotowywał się Dawid Kubacki?

Łukasz Kruczek: Tak, skoki Piotrka nie są stabilne i potrzebuje treningu, by wszystko wyregulować. Dla Piotrka zajmowanie lokat pod koniec trzeciej dziesiątki, to nie są dobre miejsca. Stać go na więcej i stąd taka decyzja. Podobnie jak było w przypadku Kamila po Lillehammer. Jedzie prosto do Planicy, gdzie będzie trenował przez weekend. W Planicy skakał także Dawid i jutro dołączy do pozostałych. Niestety mamy tylko 6 miejsc w PŚ, a zawodników jest więcej.

Zyla Kot S.Piwowar - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska o KONKURSIE w GA-PA, FORMIE MURAŃKI i PRZERWIE ŻYŁY

 

SkokiPolska: Co się stało ze skokami Piotra, po dobrym początku sezonu? Dość nietypowo (z charakterystycznym przysiadem) wygląda jego dojazd do progu, traci nawet 2 km/h na prędkościach.

Łukasz Kruczek: Pozycję dojazdową przyjmuje w ten sposób od grudnia 2012 roku i tu nie ma żadnej zmiany. Z prędkościami jest problem, to widzimy, ale nie można za wszelką cenę szukać prędkości kosztem techniki i odległości skakania. Jest to istotny element, ale nie decydujący o wyniku końcowym. U Piotrka doszło do rozregulowania techniki właśnie w pozycji najazdowej i potrzebuje z tym wrócić na właściwe tory.

 

SkokiPolska: Poprawie uległy natomiast skoki Maćka Kota, który od Engelbergu oceniał swoje występy jako „fatalne”. Jak Pan oceni dyspozycję Maćka?

Łukasz Kruczek: Maciek przede wszystkim zmienił swoje nastawienie do skakania. Znów wrócił do koncentracji na skokach, a nie na wynikach. Stąd można spodziewać się znów powrotu do dobrej dyspozycji.

 

SkokiPolska: Kamil w TCS stracił dystans do podium, w PŚ natomiast umocnił się jako lider. Skupiacie się na PŚ, na TCS, czy raczej pełna mobilizacja i kulminacja formy na Igrzyska?

Łukasz Kruczek: Od początku powtarzamy, że naszym celem, jako całej ekipy jest zdobycie większej ilości punktów w PŚ, jak w minionym sezonie. Co do Kamila, to klasyfikacja generalna jest istotną sprawą, podobnie jak każde zawody jakie mamy po drodze do finału w Planicy.

 

rozmawiał Bartosz Leja

 
Podziel się:

Dodaj komentarz