AUSTRIACY, NORWEGOWIE, FINOWIE i JAPOŃCZYCY NA LOTY w TAUPLITZ

AUSTRIACY, NORWEGOWIE, FINOWIE i JAPOŃCZYCY NA LOTY w TAUPLITZ

velta rune kdeak - AUSTRIACY, NORWEGOWIE, FINOWIE i JAPOŃCZYCY NA LOTY w TAUPLITZPo pełnym emocji, pasjonującym, a dla zawodników wyczerpującym Turnieju Czterech Skoczni czekają nas pierwsze w tym sezonie konkursy lotów narciarskich. Trenerzy poszczególnych reprezentacji ogłosili składy swoich drużyn, w których można zauważyć kilka ciekawych zmian.

 

Wśród Norwegów zabraknie Andersa Bardala, Andersa Jacobsena i Toma Hilde, którzy podczas Turnieju spisali się poniżej oczekiwań. Ten ostatni, jedynie w Obersdorfie zdołał zakwalifikować się do drugiej serii zawodów i zdobyć punkty Pucharu Świata. Na skoczni Kulm pojawią się za to Anders Fannemel, Rune Velta, Ole Marius Ingvaldsen, Andreas Stjernen, Robert Johansson oraz Daniel Andre Tande, który ostatnio dobrze spisywał się w Pucharze Kontynentalnym. Dla Tande będzie to pierwszy występ w konkursie Pucharu Świata odbywającym się poza Norwegią.

Koch Martin Planica lot S.Piwowar - AUSTRIACY, NORWEGOWIE, FINOWIE i JAPOŃCZYCY NA LOTY w TAUPLITZW składzie Austriaków widać jedną, lecz znaczącą zmianę. W najbliższy weekend na skoczni nie zobaczymy Thomasa Dietharta, zwycięzcy 62. TCS. „Długo o tym rozmawialiśmy i podjęliśmy decyzję, że nie wystąpię w Bad Mitterndorf. Doszliśmy do wniosku, że zrobię sobie przerwę i trochę ochłonę” – mówi młody zawodnik, objawienie ostatnich konkursów.

Do kadry został powołany Thomas Morgenstern, który zakończył Turniej tuż za młodszym rodakiem. Oprócz niego w zawodach pojawi się Gregor Schlierenzauer, Wolfgang Loitzl, Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Manuel Poppinger oraz Martin Koch, zawodnik ostatnio rzadko widywany w Pucharze Świata, jednak znany z zamiłowania do lotów narciarskich.

Muotka Olli fot.S.Piwowar - AUSTRIACY, NORWEGOWIE, FINOWIE i JAPOŃCZYCY NA LOTY w TAUPLITZFinowie zaprezentują się w Austrii w składzie: Jarkko Määttä, Olli Muotka, Janne Happonen i Lauri Asikainen. Na starcie nie pojawi się Anssi Koivuranta – niespodziewany zwycięzca konkursu w Innsbrucku oraz Janne Ahonen. Podczas gdy Koivuranta prawdopodobnie powróci do rywalizacji na konkursy w Wiśle i Zakopanem, jego starszy i znacznie bardziej utytułowany rodak zrobi sobie dłuższą przerwę od zawodów.

W znacznie okrojonym składzie pojawią się Japończycy. W Bad Mittendorf zaprezentuja się Noriaki Kasai, Takanobu Okabe oraz Yuta Watase. Daiki Ito i Taku Takeuchi udali się z Bischofshofen do Japonii, gdzie będą trenować i przygotowywać się do igrzysk w Soczi.

W kadrze polskiej nie nastąpią żadne zmiany w porównaniu do ostatniego konkursu Turnieju.

Źródło: skispringen-news.de

Podziel się:

Dodaj komentarz