You are currently viewing PIERWSZE OLIMPIJSKIE NOMINACJE
Noriaki Kasai (fot. Stefan Piwowar)

PIERWSZE OLIMPIJSKIE NOMINACJE

Kasai Noriaki Oslo S.Piwowar 300x200 - PIERWSZE OLIMPIJSKIE NOMINACJENa miesiąc przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich w Soczi, znane są już pierwsze składy drużyn. Na początku tego tygodnia do mediów trafiły nazwiska reprezentantów Japonii (panie i panowie) oraz niepełny skład niemiecki.

W miniony wtorek, Japoński Związek Narciarski ogłosił nazwiska swoich reprezentantów na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie. Pewne miejsce w drużynie mają Noriaki Kasai (dla którego będą to już siódme Igrzyska), Taku Takechi, Daiki Ito, Yuta Watase oraz Reruchi Shimizu.

Żeński skład z Japonii nie jest jeszcze w pełni znany. Do Soczi pojadą na pewno Sara Takanashi i Yuki Ito. Nazwiska pozostałych zawodniczek będą znane dopiero po zawodach PŚ w Sapporo (11-12.01.14) oraz Zao (18-19.01.14).

W ekipie niemieckiej, sprawa nominacji olimpijskich nie jest taka prosta. Na chwilę obecną znanych jest czterech podopiecznych Wernera Schstera, którzy mają pewny wyjazd do Soczi. Wśród szczęśliwców znajdują się: Andreas Wellinger, Severin Freund, Richard Freitag i Marinus Kraus. Nazwisko piątego zawodnika poznamy dopiero po zawodach w Zakopanem. Walka o wyjazd toczyć się będzie między Michaelem Nemayerem i Andreasem Wankiem.

Źródło: skispringen.com

Dodaj komentarz