ORGANIZATORZY PŚ w WIŚLE WALCZĄ o  PRZYGOTOWANIE SKOCZNI

ORGANIZATORZY PŚ w WIŚLE WALCZĄ o PRZYGOTOWANIE SKOCZNI

wisla malinka 2014 k.koczwara1 - ORGANIZATORZY PŚ w WIŚLE WALCZĄ o  PRZYGOTOWANIE SKOCZNIZawody Pucharu Świata w skokach narciarskich coraz bliżej. W Wiśle prace idą pełną parą. W nocy przyjechały kolejne ciężarówki ze śniegiem z Chochołowa. W sumie na skocznię im. Adama Małysza zwieziono już ponad 100 ton śniegu. Cały czas trwa walka z pogodą.

 

Na 8 dni przed zawodami Pucharu Świata w Wiśle ich organizacja cały czas stoi pod znakiem zapytania. Nie tylko kibiców niepokoi wygląd skoczni im. Adama Małysza. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, by obiekt do zawodów przygotować. – Kolejną noc transportowaliśmy śnieg z Podhala. Dziś przyjadą jeszcze cztery ciężarówki, kolejne osiem najpewniej za dwa dni – mówi Andrzej Wąsowicz, przewodniczący komitetu organizacyjnego Pucharu Świata w Wiśle.

Prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego co dwie godziny sprawdza prognozy pogody. Jeśli się spełnią, podhalański śnieg będzie jedną z warstw śniegu na skoczni. Gdy tylko temperatura w Wiśle spadnie o trzy stopnie poniżej zera, uruchomione zostaną armatki. Wytworzony w ten sposób śnieg, nie tylko poprawi wizualny odbiór zeskoku, ale także podniesie o kolejne centymetry ilość śniegu na obiekcie.

Nie słabnie zainteresowanie zawodami. Kibice podzielają nadzieję organizatorów i szykują się na sportowe święto 16 stycznia. Zostały dosłownie ostatnie egzemplarze.

Źródło: Katarzyna Koczwara / PZN

Podziel się:

Dodaj komentarz