STAN ZDROWIA MORGENSTERNA DALEJ SIĘ POPRAWIA

STAN ZDROWIA MORGENSTERNA DALEJ SIĘ POPRAWIA

Morgenstern Thomas Zako S.Piwowar - STAN ZDROWIA MORGENSTERNA DALEJ SIĘ POPRAWIAW godzinach rannych odbyła się konferencja prasowa, na której podano kolejne informacje o stanie zdrowia Morgensterna. Jego stan jest stabilny i nadal się poprawia.

Dzisiejsza tomografia komputerowa potwierdziła całkowite wchłonięcie się krwiaka mózgu oraz znaczną poprawę stanu płuc. Morgenstern jest obecnie w stanie stabilnym i jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu leczenia”, powiedział doktor Josef Obrist.

Tyrolczyk pod koniec tygodnia zostanie przetransportowany do kliniki w Klegenfurcie, gdzie czeka go dalsza rehabilitacja.

Na konferencji zostały również podane informacje dotyczące przyszłości skoczka oraz jego powrotu na skocznię: Na chwilę obecną, najważniejsze jest, aby Thomas powrócił do zdrowia i aby obecne obrażenia nie pozostawiły trwałych uszczerbków na jego zdrowiu. Przez najbliższe 14 dni prowadzona będzie regeneracja i rehabilitacja, dopiero potem zaczniemy się zastanawiać nad ewentualną możliwością powrotu na skocznię jeszcze w tym sezonie”.

Thomas jest ważnym ogniwem w austriackiej drużynie, o czym mogą świadczyć chociażby słowa trenera Alexandra Pointnera: On jest sercem drużyny. Cieszę się, że jego stan jest coraz lepszy. Jeśli będzie skakał bez bólu, wtedy będziemy musieli podjąć decyzję w sprawie IO. Będę trzymał dla niego wolne miejsce do ostatniego momentu. Thomas zasługuje na to w 100%. To jest również ważne dla jego regeneracji”.

Jako ciekawostkę warto podać, że Morgenstern na swojej stronie facebook’owej umieścił dzisiaj podziękowania dla wszystkich, którzy są z nim i go wspierają. Próbuje nawet sobie żartować: „Jestem taki wdzięczny za powrót do zdrowia. Brakuje mi słów, aby podziękować wszystkim za dobre słowa, które od Was otrzymuję. Staram się przeczytać wszystkie, to daje mi siłę. Jeszcze raz bardzo dziękuję mojej rodzinie, personelowi medycznemu i wszystkim, którzy są przy mnie! Wszystkiego najlepszego, Thomas.

p.s.: Tym razem lepiej bez zdjęcia”.

Źródło: media austriackie i polskie/ berkutschi.com

Podziel się:

Dodaj komentarz