You are currently viewing MORGENSTERN OPUŚCIŁ SZPITAL
Thomas Morgenstern (fot. Stefan Piwowar)

MORGENSTERN OPUŚCIŁ SZPITAL

morgenstern thomas oslo fot.s.piwowar - MORGENSTERN OPUŚCIŁ SZPITALW czwartek, w godzinach porannych, Thomas Morgenstern opuścił szpital w Salzburgu, w którym znalazł się sześć dni temu, po poważnym upadku w Bad Mitterndorf. Uda się teraz do prywatnej kliniki na rehabilitację.

„Chcieliśmy by się najpierw zregenerował. I idzie mu na prawdę dobrze”, powiedział lekarz, który prowadził Morgensterna na oddziale intensywnej terapii, na którym skoczek znajdował się nie tylko ze względów zdrowotnych, ale też dlatego, by mógł choć na chwilę być oddzielony od społeczeństwa. Sam Thomas nie chciał mieć żadnego kontaktu z mediami.

W szpitali Thomasa odwiedzała jedynie rodzina i najbliżsi znajomi. Każdorazowo była jednak potrzebna zgoda lekarza. Morgensternowi powoli wraca pamięć. „Trochę luk w pamięci wciąż istnieje, ale to nic dziwnego”, powiedział Obrist.

W klinice w Klagenfurcie rozpocznie się dalsza fizyczna i neurologiczna rehabilitacja skoczka. Ponadto będą temu towarzyszyły spotkania z psychologiem sportowym, który od dawna opiekuje się zespołem austriackich skoczków, i który był przy Morgensternie po jego upadku z 15 grudnia 2013 roku w Titisee Neustadt.

Nadal nie jest jednak pewne, czy Morgensternowi będzie dane wystartować podczas tegorocznych ZIO w Soczi.

Źródło: kleinezeitung.at

Dodaj komentarz