TRENINGI w WIŚLE: DOBRE SKOKI STOCHA, GROŹNY UPADEK MŁODEGO PRZEDSKOCZKA

TRENINGI w WIŚLE: DOBRE SKOKI STOCHA, GROŹNY UPADEK MŁODEGO PRZEDSKOCZKA

Wasek Pawel B.Leja  - TRENINGI w WIŚLE: DOBRE SKOKI STOCHA, GROŹNY UPADEK MŁODEGO PRZEDSKOCZKAŚrodowe przedpołudnie polscy skoczkowie poświęcili na trening na wiślańskiej skoczni. Poza skokami zawodników wytypowanych do udziału w Pucharze Świata, na obiekcie im. Adama Małysza trenowali młodsi skoczkowie.

Jak powiedział nam trener Łukasz Kruczek, bardzo dobre próby oddawał Kamil Stoch, a końcówkę treningu dobrą miał Piotr Żyła. Szkoleniowiec polskiej kadry zapowiedział, że zawody PŚ w Polsce są dla skoczków bardzo istotne. „Te konkursy są szczególne, ponieważ odbywają się u nas, przy wspaniałej publiczności. Cele na zawody są jednak takie, jak na inne, czyli dwa dobre skoki w konkursie każdego zawodnika” – przyznał.

Kruczek powiedział też, że nie widzi niebezpieczeństwa odwołania konkursu PŚ w Wiśle-Malince: „Skocznia jest bardzo dobrze przygotowana i nie widać zagrożenia odwołania zawodów”.

Niestety groźny upadek podczas treningów zaliczył młody polski skoczek – Paweł Wąsek. Incydent 14-latka na skoczni wyglądał bardzo podobnie do niedawnego upadku Thomasa Morgensterna w Kulm. Wąsek stracił panowanie nad nartami tuż po wyjściu z progu i runął na zeskok. Momentalnie stracił przytomność i dostał krwotoku z nosa. Wstępne badania nie wykazały jednak poważniejszych uszkodzeń.

 

informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz