You are currently viewing PK SAPPORO: DEZMAN ZWYCIĘŻA PO RAZ DRUGI

PK SAPPORO: DEZMAN ZWYCIĘŻA PO RAZ DRUGI

Dezman Nejc A.Sierotnik - PK SAPPORO: DEZMAN ZWYCIĘŻA PO RAZ DRUGIW drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego w japońskim Sapporo na skoczni HS100 wygrał ponownie Nejc Deznam. Słoweniec triumfował również w dniu wczorajszym.

Dezman uzyskał 88m oraz 90,5m i z łączną notą 220,5pkt wygrał dzisiejszą rywalizację zaledwie o 1,5 punktu wyprzedzając rodaka, drugiego w konkursie, Roberta Hrgotę (87m/92,5m) ex aequo z Japończykiem, Takanobu Okabe (86,5m/90,5m).

Tuż za podium uplasował się czwarty Niemiec Daniel Wenig (90m/87,5m; 218pkt). Piątą lokatę zajął również Niemiec, Karl Geiger (88m/90m; 217,5pkt). Na szóstej pozycji zawody zakończył Japończyk, Yukiya Sato (89,5m/85,5m; 213pkt).

Niestety nasi reprezentanci nie zdołali pokazać niczego nadzwyczajnego. Żaden z polskich skoczków nie zakwalifikował się do serii finałowej.