SKŁADY POLAKÓW NA IGRZYSKA w SOCZI, MŚ JUNIORÓW w PREDAZZO ORAZ PŚ w SAPPORO

SKŁADY POLAKÓW NA IGRZYSKA w SOCZI, MŚ JUNIORÓW w PREDAZZO ORAZ PŚ w SAPPORO

Kruczek Lukasz konf B.Leja - SKŁADY POLAKÓW NA IGRZYSKA w SOCZI, MŚ JUNIORÓW w PREDAZZO ORAZ PŚ w SAPPOROTrener polskiej kadry Łukasz Kruczek po dzisiejszym konkursie indywidualnym w Zakopanem ogłosił skład polskiej kadry na Zimowe Igrzyska Olimpijski w Soczi. Do Rosji pojedzie czterech zawodników, którzy będą stanowić trzon drużyny oraz piąty – rezerwowy skoczek.

 

„Pierwsza czwórka to Kamil Stoch, Jan Ziobro, Maciej Kot i Piotr Żyła. To jest czwórka najpewniejsza. Było łatwo jeśli chodzi o wybór większej części zawodników, o trzon drużyny. Najwięcej dyskusji i rozważań było co do zawodnika rezerwowego. Rozważania były pomiędzy trzema zawodnikami – Biegunem, Murańką i Kubackim. Zdecydowaliśmy, że postawimy na doświadczenie – będzie to Dawid Kubacki. To nie była łatwa decyzja dla Klimka trzeba czasu, żeby mógł się z tym pogodzić” – powiedział Kruczek i dodał – „Wybór zawodników przez głosowanie w sztabie szkoleniowym odrzuciliśmy, bo to by trwało jak konklawe”.

Zapytany o oczekiwania związane z wynikami na Igrzyskach, odparł: „Nie ma czegoś takiego jak plan minimum. Na każde zawody jedziemy z takim samym nastawieniem – dobre skoki. Mamy drużynę, która jest jedną z najmocniejszych na świecie. Nie złożę jednak deklaracji, że drużyna jedzie po medale. Wszyscy zawodnicy jadą walczyć o wysokie lokaty, ale w czołówce jest bardzo gęsto”.

Polski szkoleniowiec ogłosił także składy kadr na Mistrzostwa Świata Juniorów w Predazzo oraz na najbliższe zawody PŚ w Sapporo. We Włoszech zaprezentują się: Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Krzysztof Biegun, Jakub Wolny i Przemysław Kantyka. Do Japonii natomiast udadzą się: Bartłomiej Kłusek, Stefan Hula, Krzysztof Miętus.

informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz