POLSKA KADRA OLIMPIJSKA TRENUJE w WIŚLE

POLSKA KADRA OLIMPIJSKA TRENUJE w WIŚLE

wisla malinka BL - POLSKA KADRA OLIMPIJSKA TRENUJE w WIŚLEPo jednoseryjnym konkursie Pucharu Świata w Zakopanem, kadra olimpijska prowadzona przez Łukasza Kruczka udała się do Wisły, gdzie zawodnicy będą podwyższać formę przed najważniejszą imprezą całego sezonu. Codziennie na skoczni Adama Małysza przeprowadzone zostaną dwa treningi, na których wstęp dla kibiców skoków narciarskich jest bezpłatny.

 

Skocznia im. Adama Małysza tętni nadal życiem, mimo zakończonego w zeszłym tygodniu konkursu Pucharu Świata. Od dnia dzisiejszego do soboty 5 zawodników nominowanych na Igrzyska Olimpijskie pod wodzą Łukasza Kruczka będzie trenować na skoczni HS-134.

Niskie temperatury panujące od kilku dni w Beskidach pozwoliły na odpowiednie przygotowanie skoczni w  Wiśle do treningów:

„Skocznia jest świetnie przygotowana. Po zawodach Pucharu Świata zabezpieczyliśmy tory najazdowe, dlatego też nie zniszczyły ich późniejsze ulewne deszcze. Tej nocy uruchomiliśmy armatki i dośnieżyliśmy zeskok. Skocznia jest gotowa i od dziś służy do treningu naszym olimpijczykom, a także zawodnikom klubu KS Wisła Ustronianka” – powiedział Andrzej Wąsowicz, prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego.

Brązowa drużyna z Val di Fiemme w składzie: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki oraz Jan Ziobro będą trenować dwa razy dziennie, aby poprawić formę przed walką o medale olimpijskie.

„Nasi olimpijczycy będą tutaj trenować do soboty. Odbędą się po dwa treningi dziennie – poranne zaplanowano na godzinę 10:00, a popołudniowe na godzinę 15:00” – mówi odpowiedzialny za obiekt Andrzej Wąsowicz.

Dodatkowo wstęp na skocznie podczas treningów biało-czerwonych jest bezpłatny.

„Zapraszamy wszystkich kibiców do spotkania z naszymi olimpijczykami. Trybuny skoczni w Wiśle są cały czas otwarte dla kibiców, oczywiście za darmo”.

Źródło: informacja własna / PZN

Podziel się:

Dodaj komentarz