OLIMPIJSKIE NOMINACJE SZWAJCARII

OLIMPIJSKIE NOMINACJE SZWAJCARII

Ammann Simon Harrachov fot.S.Piwowar - OLIMPIJSKIE NOMINACJE SZWAJCARIIW minioną środę Szwajcarski Związki Narciarskie ogłosił nazwiska swoich reprezentantów na ZIO. Na chwilę obecną olimpijska drużyna liczy trzech zawodników.

Szwajcarskiego honoru w Soczi bronić będą czterokrotny złoty  medalista olimpijski Simon Ammann oraz nowicjusz w zawodach tej rangi Gregor Deschwanden. Warto przypomnieć, że dla Ammanna będzie to już piąty start w Igrzyskach Olimpijskich.

Najprawdopodobniej jedyną kobietą reprezentującą Szwajcarię w skokach narciarskich, będzie Bigna Windmüller, dla której będzie to również debiut olimpijski. 22-latka dobrymi występami w Zao, zapewniła sobie wyjazd do Soczi.

Pozostali zawodnicy i zawodniczki nie osiągnęli wymaganych kryteriów nominacji na IO. Ostateczny termin podawania kompletnych składów mija dopiero 28 stycznia, więc możliwe, choć mało prawdopodobne, są dodatkowe nominacje do olimpijskiej drużyny z Szwajcarii.

Źródło: swiss-ski.ch / skispringen-news.de

Podziel się:

Ten post ma jeden komentarz

  1. Dżon

    Czy jest możliwość zmiany czcionki na stronie? Przegladając ją na telefonie(Android, przeglądarka Next Browser) nie ma polskich znaków… Polecam użyć Verdanę, Tahomę bądź Calibri

Dodaj komentarz