WILLINGEN PRZYGOTOWANE NA KONKURSY PŚ

WILLINGEN PRZYGOTOWANE NA KONKURSY PŚ

willingen muehlenkopfschanze jeses - WILLINGEN PRZYGOTOWANE NA KONKURSY PŚ

Mimo wysokich temperatur oraz niekorzystnych warunków atmosferycznych, organizatorzy konkursów Pucharu Świata w Willingen, dzięki pomocy Titisee Neustadt, otrzymali zielone światło na przeprowadzenie konkursów. Najlepsi skoczkowie świata przybędą do niemieckiej miejscowości na początku lutego.

Około 400 kubików śniegu zostanie przetransportowane do Willingen na początku przyszłego tygodnia. Brakujące ilości śniegu zostaną wyprodukowane w hali.

Koszty transportu same w sobie są bardzo wysokie. Tutaj śnieg po prostu by spłynął. Gdyby nasze zawody miały odbyć się końcem stycznia, również nie dalibyśmy rady wyprodukować go sami. Teraz wiemy przynajmniej, że będzie wystarczająco zimo. To mogłoby przytrafić się i nam, musimy pracować razem” – stwierdził Joachim Heafker, sekretarz generalny PŚ w Titisee Neustadt.

W dniu dzisiejszym, po specjalnej kontroli na skoczni Willingen, zatwierdzono, iż zaplanowane na 1-2 lutego konkursy PŚ odbędą się.

Ostatnie ciężarówki śniegu przyjadą w piątek, zostaną wykorzystane do ostatnich poprawek na skoczni. Zeskok skoczni jest obecnie przygotowywany z pomocą dwóch ratraków. Aura jest obecnie po naszej stronie, prognozy pogody zapowiadają opady śniegu, temperatury również mają się obniżać. Do wtorku spodziewamy się około 25 cm świeżego śniegu” – powiedział Juergen Hensel.

Będzie, to ostatni test przed Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi.

Źródło: berkutschi

Podziel się:

Ten post ma jeden komentarz

  1. Damian

    Kiedy podacie klasyfikacje typerow???

Dodaj komentarz