WYPOWIEDZI ZAWODNIKÓW PO KONKURSIE w SAPPORO

WYPOWIEDZI ZAWODNIKÓW PO KONKURSIE w SAPPORO

prevc peter2 s.piwowar - WYPOWIEDZI ZAWODNIKÓW PO KONKURSIE w SAPPOROZwycięzcą pierwszego konkursu w japońskim Sapporo został Peter Prevc. Słoweniec wyprzedził swojego rodaka – Jerneja Damiana oraz przedstawiciela gospodarzy Noriakiego Kasai. Po konkursie zawodnicy wzięli udział w konferencji prasowej.

Nowy lider Pucharu Świata oddał bardzo dalekie skoki na skoczni HS-134 w Sapporo. Peter Prevc jest zadowolony z postawy w sobotnim konkursie.

To był ładny konkurs, nawet wiatr nie za bardzo nam przeszkadzał, a to raczej bywa rzadkością w Sapporo. Oddałem dziś naprawdę dobre skoki, może drugi był nawet trochę lepszy niż ten pierwszy. Jestem zadowolony. Wiem, że wielu uważa mnie teraz za jednego z faworytów na Soczi. Presja jest znacznie większa, ale postaram się ją wykorzystać ku mojej przewadze. Muszę bardziej skupić się na skakaniu i trenować jeszcze ciężej. Żółta koszulka lidera zawsze była moim marzeniem, a teraz jest to potwierdzenie, że praca, którą wykonałem była właściwa, nie tylko jeśli chodzi o mnie, ale również o trenerów” – mówi dwukrotny medalista z Val di Fiemme.

Coraz lepszą formę prezentuje Jernej Damjan, który mile wspomina zawody w kraju kwitnącej wiś

To był naprawdę fajny konkurs. Jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony, że udało mi się oddać dwa dobre skoki, a jeszcze bardziej, z faktu, że to wystarczyło na podium. Japonia zawsze była dla mnie szczęśliwa. Tutaj wygrałem pierwszy w karierze konkurs pucharu kontynentalnego dawno, dawno temu. Lubię ten kraj, zawsze chętnie tu wracam. Następny konkurs już jutro rano. Mam nadzieję, że wiatr nie pomiesza nam szyków. Aby zostać  faworytem na Igrzyska potrzeba dużo szczęścia i wielu dobrych skoków, w skokach wszystko zmienia się bardzo szybko” – stwierdził doświadczony słoweński skoczek.

Powody do radości miał w szczególności reprezentant gospodarzy – Noriaki Kasai, który po raz 4 stanął na podium w sezonie olimpijskim.

„Jestem bardzo zadowolony zarówno ze swoich skoków jak i z wyniku. W obydwu skokach popełniłem błąd, za późno wyszedłem z progu. Miejsce na podium, pomimo tych błędów, dodaje mi pewności siebie. Wiatr nie był dziś jednakowy dla wszystkich, ale ja się tym nie przejmuję. Mam nadzieję, że jutro uda mi się lepiej wyjść z progu i odnieść kolejne zwycięstwo”.

Źródło: berkutschi.com

Podziel się:

Dodaj komentarz