You are currently viewing PŚ SAPPORO: ZWYCIĘSTWO DAMJANA, SŁOWEŃSKIE PODIUM

PŚ SAPPORO: ZWYCIĘSTWO DAMJANA, SŁOWEŃSKIE PODIUM

Damjan Jernej S.Piwowar - PŚ SAPPORO: ZWYCIĘSTWO DAMJANA, SŁOWEŃSKIE PODIUMDrugi konkurs Pucharu Świata w Sapporo należał do Słoweńców. Na podium znaleźli się Jernej Damjan, Peter Prevc i Robert Kranjec. Pojedyncze punkty zdobyli dwaj Polacy i weekendu w Japonii do udanych nie zaliczą.

Triumfator konkursu – Jernej Damjan, skakał dzisiaj 138 i 134 metry i jest to jego pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze, a zarazem piąte podium. Na drugim miejscu uplasował się Peter Prevc (124 i 137,5 m), który umocnił się na pozycji lidera generalnej klasyfikacji PŚ. Trzecie miejsce zajął najbardziej doświadczony wśród Słoweńców – Robert Kranjec ( 126 i 137 m).

Za podium znaleźli się: Michael Neumayer (133,5 i 134 m / 4. miejsce) oraz Andreas Kofler (140 i 130 m), który z rekordem skoczni prowadził po I serii. Na sżóstej lokacie zawody ukończył japoński „weteran” – Noriaki Kasai (123,5 i 133 m), a na siódmej – również liderujący na półmetku zmagań – Jan Matura (131,5 i 127 m).

Punkty zdobyli dwaj Polacy, jednak po bardzo przeciętnych skokach uplasowali się pod koniec czołowej „30”. Byli to: Stefan Hula (122,5 i 119 m / 28. miejsce) i Krzysztof Miętus (118 i 108,5 m / 30. miejsce). Rywalizację na pierwszej serii ukończył Bartłomiej Kłusek (107 m / 59. miejsce).