POLKI PRZED KONKURSEM o MŚ JUNIOREK, WYSTĘP PAŁASZ NIEPEWNY

POLKI PRZED KONKURSEM o MŚ JUNIOREK, WYSTĘP PAŁASZ NIEPEWNY

Hankus Slawomir - POLKI PRZED KONKURSEM o MŚ JUNIOREK, WYSTĘP PAŁASZ NIEPEWNYMagdalena Pałasz, która wczoraj zaliczyła groźny upadek podczas treningu przed MŚ Juniorek w Predazzo, opuściła już szpital. Decyzja o tym, czy wystartuje w dzisiejszym konkursie ma zapaść tuż przed nim. „Jest lepiej. Pozdrawiam kibiców i dziękuję za wsparcie!” – powiedziała nam polska skoczkini.

 

Pałasz oddawała wczoraj dobre skoki plasując się za każdym razem w czołowej „15” (13, 10 oraz 14 miejsce). W ostatnim treningu niefortunnie jednak upadła na zeskok pomiędzy 50, a 60 metrem. Została przetransportowana do szpitala, jednak jak wykazały badania, nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Występ Pałasz w dzisiejszym konkursie jest zagrożony, jednak decyzja zapadnie tuż przed samymi zawodami, które rozpoczną się o godz. 17:00 (serie próbna godz. 16:00). Transmisja odbędzie się na Eurosporcie 2.

Palasz Szwab fot.A.Kosman - POLKI PRZED KONKURSEM o MŚ JUNIOREK, WYSTĘP PAŁASZ NIEPEWNYCałą sytuację skomentował trener Polek – Sławomir Hankus: „Na chwilę obecną Magda jest pod opieką dr Winiarskiego oraz fizjoterapeuty kadry juniorów Kwiatkowskiego. Wszystko wygląda na to że start nie będzie zagrożony, jednak ostateczną decyzję podejmie Magda w porozumieniu z lekarzem bezpośrednio przed zawodami”.

Szkoleniowiec ocenił też skoki treningowe Pałasz i Szwab: „Asia cały czas ma rezerwy których nie potrafi na razie wykorzystać, Magda skakała całkiem dobrze”.

Hankus zapytany o faworytki dzisiejszych zmagań o medale juniorskich MŚ, odpowiedział: „Jeśli warunki nie będą wypaczały wyników, to Takanashi na ten moment jest nie do przebicia. Myślę jednak, że mocna będzie także Mattel oraz Ito. Bardzo dobrze skaczą także Niemki i Słowenki”.

informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz