MACIEJ MACIUSIAK dla SkokiPolska: „WIEDZIELIŚMY, ŻE JESTEŚMY FAWORYTAMI DO ZŁOTA”

MACIEJ MACIUSIAK dla SkokiPolska: „WIEDZIELIŚMY, ŻE JESTEŚMY FAWORYTAMI DO ZŁOTA”

Maciusiak Maciej Wisla fot.B.Leja - MACIEJ MACIUSIAK dla SkokiPolska: "WIEDZIELIŚMY, ŻE JESTEŚMY FAWORYTAMI DO ZŁOTA"Jakub Wolny zaskoczył narciarski świat zdobywając dzisiaj złoty medal Mistrzostw Świata Juniorów we włoskim Predazzo. Trener kadry juniorskiej Maciej Maciusiak był pewien potencjału swojego podopiecznego, jednak jak przyznał – i tak była to dla niego miła niespodzianka.

 

„Wiedzieliśmy, że Kuba skacze tu dobrze, potwierdzał to we wszystkich treningach. Zdawaliśmy sobie sprawę, że przy dobrych skokach będzie walczył o medal, ale nie spodziewaliśmy się, że zdobędzie tu złoto. Ogólnie wszyscy nasi zawodnicy skakali w treningach bardzo dobrze, wiedzieliśmy, że jesteśmy faworytami do złotego medalu” – powiedział Maciusiak po zakończeniu dzisiejszych zawodów.

Wolny Kuba imitacja B.Leja  - MACIEJ MACIUSIAK dla SkokiPolska: "WIEDZIELIŚMY, ŻE JESTEŚMY FAWORYTAMI DO ZŁOTA"Konkursowa pierwsza seria nie poszła jednak po myśli Murańki i Zniszczoła. „To jest sport, jedyna seria która Klimkowi i Olkowi nie wyszła w Predazzo to była pierwsza konkursowa. Szkoda tej serii, bo wszystkie pozostałe były bardzo dobre w wykonaniu wszystkich naszych skoczków. Jury trochę za bardzo obniżyło rozbieg po serii próbnej, bo aż o trzy numery, a tu skacze się ciężko, wystarczy jeden mały błąd” – ocenia trener kadry juniorskiej.

Maciusiak po raz kolejny ma okazję widzieć zawodnika kadry juniorskiej na podium, po 2. miejscu Bieguna na Uniwersjadzie, teraz na najwyższym stopniu „pudła” jest Wolny. „Bardzo miło mieć po raz kolejny swojego podopiecznego na podium ważnej imprezy. To jednak jest nie tylko moja zasługa, ale całego sztabu szkoleniowego, także Adama Małysza” – zapewnia szkoleniowiec.

O konkursie MŚ Juniorów, w którym triumfował Jakub Wolny przeczytasz TUTAJ

Trener zapytany o cele na jutrzejszy konkurs drużynowy odpowiedział: „Szansa na złoto jest zawsze, a jutro będziemy jednymi z faworytów. Nikt nam jednak tego medalu po prostu nie da”.

informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz