STOCH, FREUND i PREVC o DRUGIM KONKURSIE w WILLINGEN

STOCH, FREUND i PREVC o DRUGIM KONKURSIE w WILLINGEN

Stoch Kamil fot.Jagoda.Bodzianny - STOCH, FREUND i PREVC o DRUGIM KONKURSIE w WILLINGENW drugim konkursie Pucharu Świata w niemieckim Willingen nie miał sobie równych Kamil Stoch. Reprezentant Polski pokonał przedstawiciela gospodarzy – Severina Freunda oraz Słoweńca – Petera Prevca.

 

Bardzo dalekie skoki na 147 i 145 metr pozwoliły odnieść Kamilowi Stochowi czwarte zwycięstwo w sezonie olimpijskim, a jednocześnie jedenaste w karierze. Lider naszej kadry z optymizmem patrzy w przyszłość

 „Jestem bardzo szczęśliwy. Były to skoki dokładnie takie, na jakie miałem nadzieję. To był dla mnie fantastyczny weekend. Zwycięstwo dedykuję mojej żonie – Ewie, która jutro obchodzi urodziny. Z nadzieją oczekuję dobrych warunków atmosferycznych oraz świetnej atmosfery w Soczi. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, ale nie mogę niczego obiecać fanom” – stwierdził zawodnik WKS Zakopane.

freund severin kd2 - STOCH, FREUND i PREVC o DRUGIM KONKURSIE w WILLINGENPonownie na drugim stopniu podium stanął reprezentant gospodarzy Severin Freund, który był zaskoczony, tak dobrą dyspozycją przed najważniejszą imprezą całego sezonu.

Jestem bardzo zadowolony. Jeśli ktoś by mi powiedział przed weekendem, że będę dwukrotnie na podium zawodów – byłbym szczęśliwy. Bardzo lubię skocznię w Willingen. Fakt, że stanąłem na podium dwukrotnie, pokazuje, że moje skoki są konsekwentne. Oczywiście moim celem jest walka o medale w Soczi, ale poziom jest bardzo wysoki. Trzeba pokazać swoje najlepsze skoki, aby mieć szansę na zdobycie medalu. Każdy z naszego zespołu ma potencjał, żeby być na podium w Soczi” – powiedział 5-krotny zwycięzca konkursów Pucharu Świata.

prevc peter s.piwowar - STOCH, FREUND i PREVC o DRUGIM KONKURSIE w WILLINGENPo pierwszej serii prowadził brązowy oraz srebrny medalista MŚ z Val di Fiemme – Peter Prevc. Słabszy drugi skok Słoweńca pozwolił mu na zakończenie zawodów na trzecim miejscu. Mimo utraty żółtego plastronu lidera PŚ, 22-latek jest zadowolony ze swojej postawy na skoczni Muehlenkopfschanze.

 „Mój pierwszy skok był perfekcyjny, w drugiej rundzie użyłem w skoku zbyt dużo siły i nie miałem wystarczającego czucia. Nie jestem jednak smutny, że straciłem „żółty plastron” przed Soczi. Teraz nie mam ciśnienia związanego z presją bycia liderem Pucharu Świata, jest to dobra pozycja dla mnie” – zakończył zdobywca małej Kryształowej Kuli za loty narciarskie w sezonie 2013/2014.

Źródło: berkutschi.com

Podziel się:

Dodaj komentarz