WISŁA PIERWSZYM ETAPEM LOTOS CUP 2014 – PROGRAM ZAWODÓW

WISŁA PIERWSZYM ETAPEM LOTOS CUP 2014 – PROGRAM ZAWODÓW

skoczek lotos akosman - WISŁA PIERWSZYM ETAPEM LOTOS CUP 2014 - PROGRAM ZAWODÓWOd poniedziałku do środy na skoczniach narciarskich w Wiśle Łabajowie i trasie biegowej na Jonidle w Wiśle toczyć się będzie rywalizacja młodych skoczków narciarskich i kombinatorów norweskich z Polski i Czech, uczestników pierwszych w tym sezonie  zawodów LOTOS Cup 2014. W związku z wysokimi temperaturami panującymi w Beskidach w programie zawodów nastąpiło kilka poprawek. Najważniejszą z nich jest zmiana dnia organizacji konkursów kombinacji norweskiej ze środy na poniedziałek.

W wiślańskich konkursach skoków narciarskich zobaczymy 131 zawodników, startujących w pięciu męskich kategoriach wiekowych i dwóch kobiecych. Prawie połowa z nich zmierzy się także w zawodach kombinacji norweskiej. Udział w zawodach zgłosiły wszystkie największe polskie kluby posiadające sekcje skoków narciarskich i kombinacji norweskiej, a także trzy drużyny z Czech – TJ Trinec, TJ Sokol Kozlovice i TJ Frenstat.

Mimo bardzo wysokich temperatur oraz silnego wiatru udało się dobrze przygotować skocznie w Łabajowie oraz trasę biegową przy Ośrodku sportowo-rekreacyjnym „Jonidło”. Delegat techniczny Kazimierz Bafia ocenił, że obiekty są dobrze przygotowane do zawodów. Słupek rtęci na termometrach nieubłaganie idzie jednak dalej w górę, dlatego też organizatorzy zawodów zadecydowali o wprowadzeniu kilku zmian w programie. W poniedziałek rozegrane zostaną zawody kombinacji norweskiej (najpierw biegi – start masowy, potem skoki), a w kolejnych dniach – konkursy skoków narciarskich. Na większej skoczni (K-65) będzie startowało mniej kategorii wiekowych – tylko Juniorzy A, B oraz C. Pozostali, czyli: Juniorzy D i E, Juniorki i Młodziczki zaprezentują się na K-35. Zmieniono również dystanse biegów do kombinacji.

Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup to największe sportowo-społeczne przedsięwzięcie w historii polskiego narciarstwa. W program zaangażowane są wszystkie liczące się kluby w Polsce z sekcją skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Nieprzerwanie od 2005 r. organizujemy w ramach programu zawody z cyklu LOTOS Cup na skoczniach w Zagórzu, Zakopanem, Wiśle i Szczyrku. Celem programu jest promocja i rozwój skoków narciarskich dzieci i młodzieży oraz poszukiwanie największych talentów młodych skoczków. Grupa LOTOS jest fundatorem sprzętu sportowego dla klubów narciarskich, a także stypendiów i nagród dla najlepszych młodych skoczków i kombinatorów norweskich.

Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich sprawia, że co rok do kadry skoków narciarskich pukają zastępy młodych, utalentowanych zawodników. Po dziewięciu latach trwania programu wszystkie grupy szkoleniowe Polskiego Związku Narciarskiego składają się prawie wyłącznie z uczestników LOTOS Cup. Od trzech lat polscy juniorzy przywożą po dwa medale z Mistrzostw Świata Juniorów. W tym roku po raz pierwszy w historii reprezentacja polskich skoczków narciarskich zdobyła na tej imprezie dwa złote medale – Mistrzem Świata Juniorów został Jakub Wolny, a w zwycięskiej drużynie znaleźli się: Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Jakub Wolny i Krzysztof Biegun. Niedawno mogliśmy ich wszystkich obserwować w zawodach LOTOS Cup, a dziś godnie reprezentują nasz kraj na międzynarodowych arenach. Na igrzyskach olimpijskich w Soczi także zobaczymy wychowanków programu – kombinatora norweskiego Adama Cieślara, skoczków Macieja Kota, Jana Ziobro i Dawida Kubackiego oraz ambasadora LOTOS Cup, lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w tym sezonie – Kamila Stocha.

PROGRAM ZAWODÓW LOTOS CUP 2014 – WISŁA  (03-05.02.2014):

Poniedziałek, 03.02.2014

Trasy biegowe  – Ośrodek sportowo-rekreacyjny „Jonidło”, przy ul. Wyzwolenia 67, Wisła

09:00 – bieg do kombinacji norweskiej – Junior E – 1,7 km (2 okrążenia)

bieg do kombinacji norweskiej – Junior D – 3,35 km (4 okrążenia)

bieg do kombinacji norweskiej – Junior C – 5,1 km (6 okrążeń)

bieg do kombinacji norweskiej – Junior B – 5,1 km (6 okrążeń)

bieg do kombinacji norweskiej – Junior A – 7,65 km (9 okrążeń)

Wszystkie biegi – start masowy.

 

Skocznie Wisła Łabajów

14:00 – seria treningowa (K-35) – Junior E, Junior D

Tuż po niej seria próbna, a następnie seria skoków do kombinacji (K 35) – Junior E, Junior D

Po zakończeniu skoków na K-35 seria treningowa na K-65 – Junior C, Junior B, Junior A

Tuż po niej seria próbna, a następnie seria skoków do kombinacji (K-65) – Junior C, Junior B, Junior A

Tuż po zakończeniu zawodów odbędzie się ceremonia dekoracji zwycięzców.
Wtorek, 04.02.2014 – skocznie Wisła Łabajów

09:00 – seria próbna (K-35) – Junior E, Junior D, Młodziczki, Juniorki

tuż po niej otwarty konkurs skoków (K-35) – Junior E, Junior D, Młodziczki, Juniorki

10:30 – seria próbna (K-65) – Junior C, Junior B, Junior A

tuż po niej otwarty konkurs skoków (K-65) – Junior C, Junior B, Junior A

Tuż po zakończeniu zawodów odbędzie się ceremonia dekoracji zwycięzców.

 

Środa, 05.02.2014 – skocznie Wisła Łabajów

09:00 – seria próbna (K-35) –Junior E, Junior D, Młodziczki, Juniorki

tuż po niej otwarty konkurs skoków (K-35) – Junior E, Junior D, Młodziczki, Juniorki

10:30 – seria próbna (K-65) – Junior C, Junior B, Junior A

tuż po niej otwarty konkurs skoków (K-65) – Junior C, Junior B, Junior A

Tuż po zakończeniu zawodów odbędzie się ceremonia dekoracji zwycięzców.

 

Więcej informacji na temat programu LOTOS Cup można znaleźć na:

http://pzn.pl/lotos-cup/

http://szukamynastepcowmistrza.lotos.pl/

 

Źródło: Komunikat prasowy

 

Podziel się:

Ten post ma jeden komentarz

  1. raz

    Brawa dla Lotos XA takie zaangażowanie w mlodych skoczków.

Dodaj komentarz