MORGENSTERN: „DLA MNIE ZWYCIĘSTWEM BĘDZIE SAMA OBECNOŚĆ w SOCZI”

MORGENSTERN: „DLA MNIE ZWYCIĘSTWEM BĘDZIE SAMA OBECNOŚĆ w SOCZI”

morgenstern kd - MORGENSTERN: "DLA MNIE ZWYCIĘSTWEM BĘDZIE SAMA OBECNOŚĆ w SOCZI"Austriacki skoczek Thomas Morgenstern oddał w czasie minionego weekendu kilkanaście skoków na skoczniach w Oberstdorfie. Były to jego pierwsze próby od feralnego upadku na mamucie w Bad Mitterndorf. Nad wszystkim czuwał jego indywidualny trener – Heinz Kuttin.

 

27 – letni zawodnik przyznaje, że  szybki powrót do skakania nie był dla niego łatwy. „Różne myśli krążyły mi po głowie, ale jak tylko usiadłem na belce, wróciło znajome uczucie. Już po lądowaniu odczułem wielką ulgę, to była wspaniała chwila” – powiedział skoczek.

Austriak ani przez chwilę nie porzucił najważniejszego w tym sezonie celu, jakim dla wszystkich zawodników są Igrzyska Olimpijskie w Soczi. „Tuż po przebudzeniu jeszcze w szpitalu pomyślałem o Soczi. Ten cel pozwolił mi skoncentrować się na rehabilitacji. Potem lekarze, psycholodzy, w końcu trenerzy dali mi zielone światło. Decyzja należała do mnie. To było dość łatwe, po prostu zaufałem sam sobie. Jestem gotowy i w Soczi dam z siebie wszystko. Wiem, że ta przygoda może się nie udać, ale dla mnie wielkim zwycięstwem będzie samo to, że tam będę!” – zadeklarował popularny Morgi.

Trener drużyny austriackiej – Alexander Pointner, pomimo niepewności związanych ze złym stanem zdrowia Morgensterna, mianował go do olimpijskiej reprezentacji. Austriacki szkoleniowiec podkreślił, że wierzy w swojego zawodnika i jest w stanie postawić na niego nawet wówczas, gdy nie odda on przed igrzyskami żadnego skoku. Na szczęście takie próby oddać się udało.

 

Pierwszy skok Morgensterna po upadku:

 

Obecnie austriacki skoczek jest już po kilku treningach w Oberstdorfie, a już jutro wyruszy do Soczi. 

Źródło: thomasmorgenstern.com

Podziel się:

Dodaj komentarz