MAGDALENA PAŁASZ dla SkokiPolska o MŚ JUNIORÓW, PIERWSZYCH PUNKTACH PŚ w KARIERZE i UPADKU

MAGDALENA PAŁASZ dla SkokiPolska o MŚ JUNIORÓW, PIERWSZYCH PUNKTACH PŚ w KARIERZE i UPADKU

Palasz Magdalena Frederik.Clasen - MAGDALENA PAŁASZ dla SkokiPolska o MŚ JUNIORÓW, PIERWSZYCH PUNKTACH PŚ w KARIERZE i UPADKUZa polskimi skoczkiniami najważniejsza część sezonu zimowego, której zwieńczeniem był start w Mistrzostwach Świata Juniorów w Predazzo. Szczególnie wyróżniła się Magdalena Pałasz, która debiutując na juniorskim czempionacie było w czołowej trzydziestce, a w zeszłym tygodniu w PŚ w Hinzenbach zdobyła pierwsze, historyczne Pucharowe punkty.

 

SkokiPolska: Jak ocenisz Twój pierwszy występ w Hinzenbach i fakt zdobycia pierwszych punktów w karierze w PŚ?

Magdalena Pałasz: Myślę, że mało kto się spodziewał tego, że będę w pierwszej trzydziestce w Hinzenbach. Bardzo się cieszę z tego faktu że mam te całe 3 punkty.

 

Palasz Magdalena lot Frederik.Clasen - MAGDALENA PAŁASZ dla SkokiPolska o MŚ JUNIORÓW, PIERWSZYCH PUNKTACH PŚ w KARIERZE i UPADKUSkokiPolska: Czy odczuwasz jeszcze skutki upadku w Predazzo?

Magdalena Pałasz: Czuję się już lepiej. Oczywiście odczuwam jeszcze delikatne bóle spowodowane upadkiem w Predazzo. Przy mniej poważnych upadkach skutki czuje się kilka dni, więc to, że boli mnie jeszcze trochę szyja, czy to że mam potłuczenia jest w tym przypadku normalne.

 

SkokiPolska: Trener Sławomir Hankus powiedział odnośnie Twojego upadku pół żartem pół serio: „jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz”. Coś w tym jest?

Magdalena Pałasz: Myślę, że po tym upadku na pewno nauczyłam się napinać nogi i pamiętać o tym, że nigdy nie można zginać nóg. Nigdy! A co więcej – to się okaże po kolejnych treningach.

 

Palasz Magdalena2  Ladies.Ski .Jumping.Poland.Fan .Page  - MAGDALENA PAŁASZ dla SkokiPolska o MŚ JUNIORÓW, PIERWSZYCH PUNKTACH PŚ w KARIERZE i UPADKUSkokiPolska: Co powiesz o występie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Predazzo?

Magdalena Pałasz: Moje skoki w Predazzo… Sądzę, że nie było bardzo źle. Nie jestem zadowolona ze wszystkich skoków, ale było już lepiej niż na początku sezonu. Co do moich skoków w konkursie – do samego końca [w związku z wspomnianym upadkiem – przyp.red.] mój start w zawodach nie był pewny, dlatego ciesze się że w ogóle mogłam w tych mistrzostwach wystartować. Skoki były wystarczające, żeby dostać się do czołowej trzydziestki, jednak nie jestem z nich zadowolona w stu procentach.

 

SkokiPolska: Czyli można powiedzieć, że gdyby nie upadek, byłaby szansa na jeszcze wyższą lokatę?

Magdalena Pałasz: Mogłoby tak być, ale nie ma co gdybać. Skoki są sportem, który wiąże się z ryzykiem. Pech chciał, że upadek miałam przed najważniejszymi dla mnie zawodami w tym sezonie i tylko to trochę mnie zdołowało. Teraz jest już po wszystkim, więc nie ma co mówić o tym jak mogło być.

 

Palasz Magdalena Ladies.Ski .Jumping.Poland.Fan .Page  - MAGDALENA PAŁASZ dla SkokiPolska o MŚ JUNIORÓW, PIERWSZYCH PUNKTACH PŚ w KARIERZE i UPADKUSkokiPolska: Za Tobą i Joasią Szwab dość ważny etap – od debiutu w PŚ w Lillehammer przez MŚ Juniorów do zeszłotygodniowego PŚ w Hinzenbach. Po raz pierwszy polskie skoczkinie mogły rywalizować w zawodach tej rangi, jak podsumujesz ten czas?

Magdalena Pałasz: Na pewno przez ten czas wiele się nauczyłyśmy. Sam fakt, że jeździmy na zawody najwyższej rangi sprawia, że z dnia na dzień czegoś się uczymy. Nabieramy takiej jakby pewności siebie i tego, że nie ma się czego bać, tylko trzeba skupić się na sobie i starać się, aby to co robimy było coraz lepsze. Samo to, że na PŚ startujemy z najlepszymi zawodniczkami świata na pewno trochę stresuje, ale też motywuje do ciężkiej pracy nad sobą. Osobiście nabrałam troszeczkę doświadczenia, ale przede mną jeszcze na prawdę bardzo dużo pracy. Mogę powiedzieć, że stres przed konkursem w Lillehammer był ogromny, natomiast już w Hinzenbach było całkiem inaczej.

 

SkokiPolska: Jakie są Twoje plany na najbliższe tygodnie, czy planujesz jakieś starty w zawodach?

Magdalena Pałasz: Na najbliższe tygodnie planuję trochę odpoczynku. Jeżeli się uda, chcę wystartować w zawodach z cyklu LOTOS CUP, które odbędą się w Szczyrku. Co będzie później, o tym już zadecyduje trener.

 

rozmawiał Bartosz Leja

 

Czytaj więcej:

Sławomir Hankus o pucharowych punktach Magdaleny Pałasz i planach startowych polskich skoczkiń na najbliższe miesiące TUTAJ.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz