POLACY PO PIERWSZYCH TRENINGACH – KOT NAJLEPSZY, ŻYŁA i STOCH NIEZADOWOLENI

POLACY PO PIERWSZYCH TRENINGACH – KOT NAJLEPSZY, ŻYŁA i STOCH NIEZADOWOLENI

Kot Maciej Innsbruck Julia.Piatkowska - POLACY PO PIERWSZYCH TRENINGACH - KOT NAJLEPSZY, ŻYŁA i STOCH NIEZADOWOLENIPolscy skoczkowie mają za sobą trzy skoki treningowe na obiektach olimpijskich w Soczi. Dzisiejszy dzień poświęcili w dużym stopniu na testowanie zarówno samej skoczni, jak i sprzętu. O swoich próbach wypowiedzieli się Kamil Stoch i Piotr Żyła.

 

Stoch Kamil oslo.zima fot.S.Piwowar - POLACY PO PIERWSZYCH TRENINGACH - KOT NAJLEPSZY, ŻYŁA i STOCH NIEZADOWOLENITak Kamil Stoch skomentował skocznię normalną w Soczi i swoje skoki treningowe: „Skocznia zaskoczyła mnie trudnością. Czuję pewien dyskomfort związany z odbiciem i nie potrafię się tu wstrzelić w próg. Nie wiem czym to jest uwarunkowane, ale dojdziemy z trenerem do tego. Muszę ocenić te skoki na spokojnie. W moim odczuciu są kiepskie, ale kiedy spojrzałem na wynik, nie było źle. Poza tym, podczas zawodów jest inaczej. Dochodzą emocje, energia. Tak więc nie ma się czym niepokoić. Chodzi o minimalne błędy, które na małej skoczni kosztują więcej. Tutaj trudno przy spóźnionym skoku zrobić coś więcej, bo nie ma prędkości i wysokości. Ja się jednak nie martwię”.

Piotr Żyła również miał mieszane uczucia dotyczące swoich prób: „Tak na poważnie to zwykły trening. Skoki nie były do końca takie, jakbym chciał. Pierwszy był zły, straciłem równowagę na rozbiegu, bo się za równo jechało. Nie byłem na to przygotowany. Następne już w porządku”.

 

Wyniki polskich skoczków podczas dzisiejszych treningów (odległości i miejsca):

zawodnik
I trening
II trening
III trening
Dawid Kubacki
94,0 m (12. m.)
97,0 m (21. m.)
98,5 m (12. m.)
Piotr Żyła
89,0 m (39. m.)
97,0 m (21. m.)
99,0 m (11. m.)
Maciej Kot
93,0 m (13. m.)
100,0 m (7. m.)
100,5 m (4. m.)
Jan Ziobro
95,0 m (8. m.)
98,5 m (15. m.)
99,0 m (9. m.)
Kamil Stoch
93,0 m (20. m.)
98,5 m (10. m.)
96,0 m (22. m.)

Patrząc na powyższe wyniki, najlepiej i najrówniej skaczącym Polakiem był dzisiaj Maciej Kot.

Kolejne treningi już jutro od 8:00 rano.

ZOBACZ PEŁNY PROGRAM IGRZYSK w SOCZI

Źródło: Przegląd Sportowy / informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz