LOTOS CUP: ŚLIŻ I PAŁASZ WYGRYWAJĄ NA SKOCZNIACH w SZCZYRKU-SKALITEM

LOTOS CUP: ŚLIŻ I PAŁASZ WYGRYWAJĄ NA SKOCZNIACH w SZCZYRKU-SKALITEM

Szczyrk.Skalite A.Kosman - LOTOS CUP: ŚLIŻ I PAŁASZ WYGRYWAJĄ NA SKOCZNIACH w SZCZYRKU-SKALITEMW Szczyrku-Skalitem odbyły się kolejne konkursy z cyklu LOTOS Cup. Tym razem do rywalizacji dołączyli seniorzy, wśród których zwyciężył Rafał Śliż. Niestety nie we wszystkich kategoriach udało się przeprowadzić dwuseryjne konkursy, powodem był porywisty wiatr.

 


W jednoseryjnym konkursie w kategorii seniorów najlepszy okazał się Rafał Śliż (104,5 m / 130,5 pkt), drugie miejsce zajął Andrzej Zapotoczny (101,5 m / 126,0 pkt), a trzecie – Artur Kukuła (101 m / 124,5 pkt).

Sliz.Rafal A.Kosman - LOTOS CUP: ŚLIŻ I PAŁASZ WYGRYWAJĄ NA SKOCZNIACH w SZCZYRKU-SKALITEMPEŁNE WYNIKI KONKURSU – SENIORZY (K-95)

W kategorii junior A triumfował Stanisław Biela (97,5 m / 117,5 pkt), który wyprzedził drugiego Andrzeja Stękałę (94,5 m / 110,5 pkt) i trzeciego Jakuba Przybyłę (93,5 m / 105,5 pkt).

PEŁNE WYNIKI KAT. JUNIOR A (K-95)

KLASYFIKACJA GENERALNA KAT. JUNIOR A (lider: Andrzej Stękała – 240 pkt)

 

Zwycięstwo w kategorii junior B odniósł Paweł Gut (99 i 99,5 m / 243,0 pkt). Za nim uplasowali się: 2. Krzysztof Leja (95,5 i 98 m / 231,5 pkt) oraz 3. Łukasz Podżorski (95,5 i 97,5 m / 231,0 pkt).

PEŁNE WYNIKI KAT. JUNIOR B (K-95)

LOTOS.Cup .2014 Leja.Gut .Podzorski - LOTOS CUP: ŚLIŻ I PAŁASZ WYGRYWAJĄ NA SKOCZNIACH w SZCZYRKU-SKALITEMKLASYFIKACJA GENERALNA KAT. JUNIOR B (lider: Paweł Gut – 300 pkt)

 

W kategorii junior C wygrał Dawid Jarząbek (69,5 i 76 m / 239,6 pkt), drugi był Bartosz Czyż (66 i 74,5 m / 226,6 pkt), a trzeci – Paweł Chyc (67,5 i 75,5 m / 225,6 pkt).

PEŁNE WYNIKI KAT. JUNIOR C (K-70)

KLASYFIKACJA GENERALNA KAT. JUNIOR C (lider: Dawid Jarząbek – 300 pkt)

 

W młodszych kategoriach triumfowali inni skoczkowie, niż w poprzednich konkursach w Wiśle. Wśród juniorów D zwyciężył Mateusz Gruszka (64 i 72,5 m / 215,8 pkt), a wśród juniorów E najlepszy okazał się Oskar Rojek (41,5 i 35,5 m / 211,4 pkt).

PEŁNE WYNIKI KAT. JUNIOR D (K-70)

KLASYFIKACJA GENERALNA KAT. JUNIOR D (lider: Tomasz Pilch – 240 pkt)

PEŁNE WYNIKI KAT. JUNIOR E (K-40)

KLASYFIKACJA GENERALNA KAT. JUNIOR E (lider: Bartłomiej Klimowski – 280 pkt)

Palasz.Magdalena A.Kosman - LOTOS CUP: ŚLIŻ I PAŁASZ WYGRYWAJĄ NA SKOCZNIACH w SZCZYRKU-SKALITEM

 

W kategorii juniorek triumfowała Magdalena Pałasz (64 m / 96,3 pkt), przed Joanną Szwab (52,5 m / 65,5 pkt). Zawodniczki te powróciły niedawno z zawodów Pucharu Świata Pań. Na trzecim miejscu znalazła się Katarzyna Pałasz (41 m / 37,2 pkt).

PEŁNE WYNIKI KAT. JUNIOREK (K-70)

KLASYFIKACJA GENERALNA KAT. JUNIOREK (liderka: Katarzyna Pałasz – 260 pkt)

 

W kategorii młodziczek zwycięstwo odniosła Anna Twardosz (36 i 39 m / 201,5 pkt), druga była Kinga Rajda (35 i 37 m / 189,9 pkt), a trzecia – Joanna Kil (34 i 36,5 m / 182,1 pkt).

PEŁNE WYNIKI KAT. MŁODZICZEK (K-40)

KLASYFIKACJA GENERALNA KAT. MŁODZICZEK (liderka: Anna Twardosz – 280 pkt).

 

Kolejne konkursy LOTOS Cup w Szczyrku już w sobotę (8 luty 2014).

 

Źródło: Alicja Kosman / PZN / informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz