PRZED NAMI IGRZYSKA w SOCZI, ZA NAMI CEREMONIA OTWARCIA

PRZED NAMI IGRZYSKA w SOCZI, ZA NAMI CEREMONIA OTWARCIA

soczi%202014%20loogo - PRZED NAMI IGRZYSKA w SOCZI, ZA NAMI CEREMONIA OTWARCIAW dniu dzisiejszym w Soczi odbyła się ceremonia otwarcia XXII Igrzysk Olimpijskich. Rywalizacja na najdroższych w historii Igrzyskach potrwa do 23 lutego. Około 3000 sportowców z 87 krajów powalczy o komplet 98 medali.

 

Ceremonia pełna przepychu rozpoczęła się od zaprezentowania rosyjskiego alfabetu oraz poszczególnych rejonów Rosji. Następnie został odśpiewany hymn gospodarza w wykonaniu męskiego chóru. Później odbyła się defilada sportowców, którą otworzyli reprezentanci Grecji (organizator  pierwszych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich), a zakończyli Rosjanie.

Podczas uroczystości mogliśmy zobaczyć również polskich sportowców, pod przewodnictwem podchorążego – Dawida Kupczyka.

Zaszczytną funkcję pełnił także Simon Ammann. 4-krotny Mistrz Olimpijski w skokach narciarskich wprowadził na arenę reprezentację Szwajcarii.

Po przedstawieniu wszystkich krajów, które wezmą udział w walce o medale Igrzysk Olimpijskich trwały występy artystyczne, głównie związane z historią Rosji.

Na sam koniec mowy wygłosili prezydent kraju goszczącego zawodników – Władimir Putin oraz szef  Międzynarodowego Komietutu Organizacyjnego – Thomas Bach.

Znicz olimpijski zapalili wspólnie łyżwiarka figurowa Irina Rodnina oraz hokeista Władisław Trietjak.

informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz