SOCZI: POLACY NA SKOCZNIĘ NORMALNĄ BEZ ŻYŁY

SOCZI: POLACY NA SKOCZNIĘ NORMALNĄ BEZ ŻYŁY

Zyla Piotr Zako 2 S.Piwowar - SOCZI: POLACY NA SKOCZNIĘ NORMALNĄ BEZ ŻYŁYPolski szkoleniowiec, Łukasz Kruczek, podał dzisiaj skład naszej reprezentacji na sobotnie kwalifikacje na obiekcie K-95 w Soczi. Zabrakło w nim miejsca dla słabiej skaczącego w treningach Piotra Żyły.

 

Na starcie podczas kwalifikacji do niedzielnego konkursu na normalnej skoczni w Soczi, zobaczymy Macieja Kota, Dawida Kubackiego, Kamila Stocha oraz Jana Ziobro.

Dzięki dobrym występom w czwartkowych treningach, gwarancję sobotniego startu mieli Kot, Stoch i Ziobro. Nieoficjalna walka o czwarte miejsce toczyła się zatem między Kubackim i Żyłą. Jak się okazało, to ten pierwszy wygrał wewnętrzną rywalizację, a to za sprawą w miarę równej i dobrej formy, której niestety nie pokazał zawodnik KS Wisła Ustronianka – Piotr Żyła.

Kamil Stoch, lider polskiej reprezentacji, pokazał się w piątkowych treningach jedynie w celu eliminacji błędów z dnia poprzedniego, które wiązały się głównie z wybiciem z progu. Jak się okazało, udało mu się je w pełni wyeliminować – lider PŚ wygrał dwa treningi. Sobotnie skoki dla Stoch będą również skokami treningowymi, gdyż ma on zapewniony start w konkursie.

 

Zobacz wyniki pierwszego dnia treningów

Wyniki dzisiejszych treningów:

zawodnik
I trening
II trening
III trening
Dawid Kubacki
96,0 m (18. m.)
96,0 m (21. m.)
91,5 m (45. m.)
Piotr Żyła
93,5 m (27. m.)
94,0 m (33. m.)
93,5 m (33. m.)
Maciej Kot
DNS
DNS
DNS
Jan Ziobro
DNS
DNS
DNS
Kamil Stoch
100,5 m (2 m.)
102,5 m (1 m.)
103,0 m (1. m.)
 

Na sobotnie popołudnie zaplanowana jest seria próbna (16:15) oraz kwalifikacje do niedzielnego konkursu (17:30).

ZOBACZ PEŁNY PROGRAM IGRZYSK W SOCZI

informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz