Serię próbną przed kwalifikacjami do konkursu olimpijskiego na normalnej skoczni wygrał dość zdecydowanie Michael Hayboeck (104 m / 84.8 pkt). Na drugim miejscu uplasował się najlepszy z Polaków – Maciej Kot (101,5 m / 79.3 pkt).
Kolejne lokaty w serii próbnej zajęli: 3. Andreas Wellinger (101 m / 79.1 pkt), 4. Gregor Schlierenzauer (99,5 m / 78.3 pkt), 5. Kamil Stoch (99 m / 78.2 pkt), 6. Anders Bardal (100 m / 77.9 pkt). Powyżej 100 metrów lądowali ponadto: Thomas Diethart i Anssi Koivuranta.
Dobry skok oddał także Jan Ziobro (99,5 m / 12. miejsce), nieco bliżej lądował Dawid Kubacki (94,5 m / 31. miejsce).
Wyniki serii próbnej:
zawodnik | kraj | odległość | punkty | |
1. | Michael Hayboeck | AUT | 104,0 m | 84.8 |
2. | Maciej Kot | POL | 101,5 m | 79.3 |
3. | Andreas Wellinger | GER | 101,0 m | 79.1 |
4. | Gregor Schlierenzauer | AUT | 99,5 m | 78.3 |
5. | Kamil Stoch | POL | 99,0 m | 78.2 |
6. | Anders Bardal | NOR | 100,0 m | 77.9 |
7. | Thomas Diethart | AUT | 100,0 m | 77.2 |
8. | Anssi Koivuranta | FIN | 101,0 m | 77.0 |
9. | Robert Kranjec | SLO | 99,0 m | 76.1 |
10. | Taku Takeuchi | JPN | 99,5 m | 75.9 |
12. | Jan Ziobro | POL | 99,5 m | 75.6 |
31. | Dawid Kubacki | POL | 94,5 m | 64.1 |
Już o godz. 17:30 powinny się rozpocząć kwalifikacje.
Lista startowa kwalifikacji:
BIB | Zawodnik | Kraj |
1. | Nicholas Alexander | USA |
2. | Siim-Tanel Sammelselg | EST |
3. | Sorin Iulian Pitea | ROU |
4. | Vladimir Zografski | BUL |
5. | Matthew Rowley | CAN |
6. | Chil-Ku Kang | KOR |
7. | Roman Koudelka | CZE |
8. | Nico Polychronidis | GRE |
9. | Heung-Chul Choi | KOR |
10. | Sebastian Colloredo | ITA |
11. | Trevor Morrice | CAN |
12. | Marat Zhaparov | KAZ |
13. | Anders Johnson | USA |
14. | Dusty Korek | CAN |
15. | Hyun-Ki Kim | KOR |
16. | Ilmir Hazetdinov | RUS |
17. | Seou Choi | KOR |
18. | Alexey Pchelnitsev | KAZ |
19. | Peter Frenette | USA |
20. | Nicholas Fairall | USA |
21. | Kaarel Nurmsalu | EST |
22. | Alexey Romashov | RUS |
23. | Davide Bresadola | ITA |
24. | Olli Muotka | FIN |
25. | Davide Bresadola | ITA |
26. | Ronan Lamy Chappuis | FRA |
27. | Denis Kornilov | RUS |
28. | Lukas Hlava | CZE |
29. | Jarkko Maeaettae | FIN |
30. | Anders Jacobsen | NOR |
31. | Mackenzie Boyd-Clowes | CAN |
32. | Dawid Kubacki | POL |
33. | Reruhi Shimizu | JPN |
34. | Mikhail Maksimochkin | RUS |
35. | Yuta Watase | JPN |
36. | Gregor Deschwanden | SUI |
37. | Andreas Wank | GER |
38. | Jakub Janda | CZE |
39. | Rune Velta | NOR |
40. | Janne Ahonen | FIN |
41. | Anssi Koivuranta | FIN |
42. | Anders Fannemel | NOR |
43. | Michael Hayboeck | AUT |
44. | Jan Matura | CZE |
45. | Richard Freitag | GER |
46. | Maciej Kot | POL |
47. | Jurij Tepes | SLO |
48. | Jan Ziobro | POL |
49. | Jernej Damjan | SLO |
50. | Taku Takeuchi | JPN |
51. | Thomas Morgenstern | AUT |
52. | Robert Kranjec | SLO |
53. | Thomas Diethart | AUT |
54. | Andreas Wellinger | GER |
55. | Anders Bardal | NOR |
56. | Simon Ammann | SUI |
57. | Severin Freund | GER |
58. | Gregor Schlierenzauer | AUT |
59. | Noriaki Kasai | JPN |
60. | Petere Prevc | SLO |
61. | Kamil Stoch | POL |
informacja własna