SOCZI: TRENINGI PAŃ DLA TAKANASHI i IRASCHKO- STOLZ, SŁABA HENDRICKSON

SOCZI: TRENINGI PAŃ DLA TAKANASHI i IRASCHKO- STOLZ, SŁABA HENDRICKSON

takanashi s.piwowar - SOCZI: TRENINGI PAŃ DLA TAKANASHI i IRASCHKO- STOLZ, SŁABA HENDRICKSON

Od godziny 12 naszego czasu panie testowały średnią skocznię w w Soczi. Nie było niespodzianek- podobnie jak w ostatnich Pucharach Świata na skoczniach dominuje duet japońsko- austriacki. W pierwszym treningu triumfowała Sara Takanashi, drugi i trzeci padły łupem Danieli Iraschko- Stolz. Na starcie pojawiła się też wracająca po kontuzji Sarah Hendrickson. Jej wyniki nie zachwyciły.

1 TRENING

Pierwszy treningowy skok na średniej skoczni w Krasnej Polanie należał do dominatorki sezonu- Sary Takanashi. Główna faworytka do złota poleciała na odległość  98 metrów. Tuż za nią uplasowała się Daniela Iraschko- Stolz (97 m) i Niemka Carina Vogt (95,5 m). Na liście startowej pojawiła się wracająca po kontuzji Sarah Hendrickson, jednak podobnie jak Julia Kykkaenen i Ulrike Graessler nie oddała swojego skoku.W czołówce znalazły się Kanadyjki (Atsuko Tanaka i Taylor Henrich) oraz Maja Vtic.

2 TRENING

hendrickson sarah s.piwowar - SOCZI: TRENINGI PAŃ DLA TAKANASHI i IRASCHKO- STOLZ, SŁABA HENDRICKSONDrugi trening wygrała Daniela Iraschko- Stolz. Austriaczka jako jedyna doleciała do granicy 100 metrów (100 m). Tuż za nią uplasowały się Japonki Sara Takanashi (99,5 m) i Yuki Ito (97,5 m).

Tuż przed setnym metrem lądowały także Słowenki: Katja Pozun i Maja Vtic oraz Francuzki Coline Mattel i Julia Clair. Pierwszy skok oddała też Sarah Hendrickson. Amerykanka zajęła jednak ostatnie miejsce. Od najlepszych dzieli ją ponad 20 metrów- o poważnej rywalizacji z szansami na drugą serię w olimpijskim konkursie nie ma minimalnych szans…

3 TRENING

Trzeci skok w Soczi należał ponownie do Iraschko- Stolz. Tym razem Austriaczka uzyskała 99 metrów wyprzedzając drugą Maję Vtic (98,5 m), Carinę Vogt (96,5 m) i Yuki Ito (97, 5 m).

Kolejny skok Hendrickson utwierdza w przekonaniu, że powrót na Igrzyska był za szybki. Amerykanka uzyskała 78 metrów, wyprzedzając jedynie Yurinę Yamadę z Japonii.

W treningach nie wzięły udziału dwie skoczkinie: Ulrike Graessler i Julia Kykkaenen.

informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz