SOCZI: VOGT PIERWSZĄ MISTRZYNIĄ OLIMPIJSKĄ, TAKANASHI BEZ MEDALU !

Vogt Carina Oslo S.Piwowar - SOCZI: VOGT PIERWSZĄ MISTRZYNIĄ OLIMPIJSKĄ, TAKANASHI BEZ MEDALU !Sensacyjny przebieg miał olimpijski konkurs kobiet na Igrzyskach w Soczi. Złoty medal wywalczyła reprezentantka Niemiec – Carina Vogt, a murowana faworytka do tytułu – Sara Takanashi, ukończyła rywalizację poza podium.

Iraschko Stolz.Daniela fot.Frederik.Clasen - SOCZI: VOGT PIERWSZĄ MISTRZYNIĄ OLIMPIJSKĄ, TAKANASHI BEZ MEDALU !Carina Vogt (103 i 97,5 m / 247,4 pkt), która prowadziła po pierwszej serii, w drugim skoku oddała skok „na granicy” zwycięstwa. Ostatecznie wyprzedziła rywalki i sięgnęła po pierwsze olimpijskie złoto w historii żeńskich konkursów. Srebrny medal zdobyła Daniela Iraschko-Stolz (98,5 i 104,5 m / 246,2 pkt), która zaatakowała z 5. miejsca oddając najdłuższy skok konkursu. Brązowy medal zdobyła Coline Mattel (99,5 i 97,5 m / 245,2 pkt).

Sensacyjnie poza podium znalazła się faworytka do złota, liderka PŚ – Japonka Sara Takanashi (100 i 98,5 m), co jest jednoznacznym dowodem na to, z jaką presją zmagają się zawodniczki i zawodnicy podczas tak ważnych imprez sportowych, jak Igrzyska Olimpijskie. Bardzo dobre, 5. miejsce zajęła Włoszka – Evelyn Insam (98,5 i 99 m), szósta była Maja Vtic (100,5 i 100,5 m).

Czołową dziesiątkę uzupełniły: Yuki Ito, Maren Lundby, Line Jahr i Jessica Jerome.