SKOCZKOWIE o DZISIEJSZYCH KWALIFIKACJACH w SOCZI

SKOCZKOWIE o DZISIEJSZYCH KWALIFIKACJACH w SOCZI

kraus marinus j.piatkowska - SKOCZKOWIE o DZISIEJSZYCH KWALIFIKACJACH w SOCZIMichael Hayböck skokiem na 131 metr, wygrał kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego na dużej skoczni, wysoko uplasował się też m.in. Marinus Kraus. Co mówili skoczkowie z poszczególnych kadr odnośnie kwalifikacji i jutrzejszego konkursu?

 

„Moim celem w konkursie są dwa dobre skoki. Nie jestem zdenerwowany. Mam tylko nadzieję, że będę mógł się skupić” – powiedział Marinus Kraus (4. miejsce), który zastąpił Andreasa Wanka.

„Jutro muszę skakać lepiej niż w ostatnich kilku dniach. Nie jest to dla mnie łatwe, bo nie mam dobrego czucia na tej skoczni”, takie samokrytyki dokonał Jurij Tepes (15. miejsce), po czym dodał „Nie będę dziś świętował moich urodzin, bo jutro jest konkurs. Ale wszystko jest w porządku, bo podróżujemy tak dużo, że się do tego przyzwyczajasz”.

„Mamy dobre relacje. Jest ona miłą starszą siostrą normalnej skoczni”, zażartował Kamil Stoch (start w kwalifikacjach odpuścił, wcześniej wygrał trening), który już w czwartek wyjaśnił, że nie ma żadnych problemów ze skokami na dużym obiekcie.

„Nie muszę się tak bardzo koncentrować na Stochu. Istnieją również inni skoczkowie z bardzo dobrą formą. Przede wszystkim muszę się skupić na sobie”, stwierdził Peter Prevc (udział w konkursie ma zapewniony, w treningu – 4. miejsce).

Źródło: fis-ski.com

Podziel się:

Dodaj komentarz