SOCZI: HAYBOECK WYGRYWA KWALIFIKACJE, WSZYSCY POLACY w KONKURSIE

SOCZI: HAYBOECK WYGRYWA KWALIFIKACJE, WSZYSCY POLACY w KONKURSIE

Hayboeck S A.Sierotnik - SOCZI: HAYBOECK WYGRYWA KWALIFIKACJE, WSZYSCY POLACY w KONKURSIEMichael Hayboeck skokiem na 131 metrów wygrał kwalifikacje do konkursu olimpijskiego na dużej skoczni w Soczi. Pewny awans wywalczyli wszyscy polscy reprezentanci, a ze startu zrezygnował Kamil Stoch.

 

Za najlepszym Austriakiem uplasowali się dwa Japończycy: Daiki Ito (130,5 m / 2. miejsce) i Reruhi Shimizu (130,5 m / 3. miejsce).

Wysoko uplasowali się ponadto: 4. Marinus Kraus (130 m), 5. Anssi Koivuranta (128,5 m), 6. Thomas Morgenstern (128 m) ex aequo z Taku Takeuchi (127 m).

kot maciej2 s.piwowar - SOCZI: HAYBOECK WYGRYWA KWALIFIKACJE, WSZYSCY POLACY w KONKURSIEWysoką dyspozycję potwierdził ładnym stylowo skokiem Maciej Kot (126 m / 9. miejsce). Pewny awans zdobył Jan Ziobro (123 m / 13. miejsce). Kwalifikację zdołał wywalczyć też Piotr Żyła (118 m / 27. miejsce), jednak jego skok ponownie nie zachwycił.

Decyzją sztabu szkoleniowego na czele z Łukaszem Kruczkiem – w kwalifikacjach nie wziął udziału Kamil Stoch. Polak wygrał wcześniejszą serię próbną świetnym skokiem na 136 metrów. Start w kwalifikacjach odpuścili także Japończyk Noriaki Kasai i Niemiec Severin Freund.

Wśród czołowej dziesiątki Pucharu Świata, która kwalifikacje miała zapewnione najlepiej spisali się: Thomas Diethart (131 m) i Anders Bardal (130,5 m). Pozostali skoczkowie z czołówki osiągali następujące rezultaty: Prevc (128,5 m), Wellinger (128 m), Kranjec (127 m), Schlierenzauer (124,5 m), Ammann (123,5 m).

 

Wyniki serii próbnej przed kwalifikacjami

Wyniki kwalifikacji:

 
zawodnik
kraj
odległość
punkty
1.
Michael Hayboeck
AUT
131,0 m
124.8
2.
Daiki Ito
JPN
130,5 m
122.0
3.
Reruhi Shimizu
JPN
130,5 m
120.4
4.
Marinus Kraus
GER
130,0 m
120.2
5.
Anssi Koivuranta
FIN
128,5 m
118.9
6.
Thomas Morgenstern
AUT
128,0 m
116.0
 
Taku Takeuchi
JPN
127,0 m
116.0
8.
Jernej Damjan
SLO
126,0 m
115.9
9.
Maciej Kot
POL
126,0 m
115.4
10.
Jakub Janda
CZE
124,5 m
113.6
13.
Jan Ziobro
POL
123,0 m
109.0
27.
Piotr Żyła
POL
118,0 m
101.3
DNS
Kamil Stoch
POL
DNS
 

Rywalizacja w kwalifikacjach przebiegała początkowo z 34, później z 33 platformy najazdowej. Wiatr wiał przez większość czasu w plecy, momentami przekraczał dozwoloną prędkość (ponad 2 m/s). W porównaniu do dni poprzednich na skoczniach Russkije Gorki było całkiem spokojnie.

 

Pełne wyniki kwalifikacji:

 
zawodnik
kraj
odległość
punkty
status
1.
Michael Hayboeck
AUT
131,0 m
124.8
Q
2.
Daiki Ito
JPN
130,5 m
122.0
Q
3.
Reruhi Shimizu
JPN
130,5 m
120.4
Q
4.
Marinus Kraus
GER
130,0 m
120.2
Q
5.
Anssi Koivuranta
FIN
128,5 m
118.9
Q
6.
Thomas Morgenstern
AUT
128,0 m
116.0
Q
 
Taku Takeuchi
JPN
127,0 m
116.0
Q
8.
Jernej Damjan
SLO
126,0 m
115.9
Q
9.
Maciej Kot
POL
126,0 m
115.4
Q
10.
Jakub Janda
CZE
124,5 m
113.6
Q
11.
Janne Ahonen
FIN
126,5 m
110.0
Q
12.
Olli Muotka
FIN
128,5 m
109.9
Q
13.
Jan Ziobro
POL
123,0 m
109.0
Q
14.
Gregor Deschwanden
SUI
120,0 m
108.2
Q
15.
Jurij Tepes
SLO
123,5 m
107.9
Q
 
Anders Fannemel
NOR
121,5 m
107.9
Q
17.
Jan Matura
CZE
120,5 m
106.4
Q
 
Rune Velta
NOR
123,0 m
106.4
Q
19.
Mackenzie Boyd-Clowes
CAN
124,0 m
105.5
Q
20.
Roman Koudelka
CZE
120,0 m
104.6
Q
21.
Richard Freitag
GER
118,5 m
104.4
Q
22.
Sebastian Colloredo
ITA
124,0 m
104.1
Q
23.
Denis Kornilov
RUS
121,5 m
104.0
Q
24.
Kaarel Nurmsalu
EST
125,0 m
103.6
Q
25.
Anders Jacobsen
NOR
119,5 m
103.0
Q
26.
Dimitry Vassiliev
RUS
119,0 m
102.8
Q
27.
Piotr Żyła
POL
118,0 m
101.3
Q
28.
Ronan Lamy Chappuis
FRA
121,5 m
99.8
Q
29.
Seou Choi
KOR
117,0 m
97.7
Q
30.
Nicholas Alexander
USA
120,0 m
96.6
Q
31.
Nicholas Fairall
USA
120,0 m
95.7
Q
32.
Ilmir Hazetdinov
RUS
114,5 m
93.8
Q
33.
Jarkko Maeaettae
FIN
118,0 m
93.0
Q
34.
Antonin Hajek
CZE
117,0 m
91.8
Q
 
Alexey Romashov
RUS
119,0 m
91.8
Q
36.
Anders Johnson
USA
112,0 m
91.1
Q
37.
Heung-Chul Choi
KOR
116,0 m
88.6
Q
38.
Matthew Rowley
CAN
110,5 m
88.4
Q
39.
Vladimir Zografski
BUL
112,0 m
87.9
Q
40.
Trevor Morrice
CAN
113,0 m
84.5
Q
41.
Davide Bresadola
ITA
115,0 m
83.9
NQ
42.
Dusty Korek
CAN
109,0 m
82.7
NQ
43.
Peter Frenette
USA
111,0 m
80.9
NQ
44.
Hyun-Ki Kim
KOR
111,0 m
80.3
NQ
45.
Chil-Ku Kang
KOR
104,5 m
78.8
NQ
46.
Alexey Pchelnitsev
KAZ
109,0 m
75.8
NQ
47.
Nico Polychronidis
GRE
107,5 m
74.7
NQ
48.
Marat Zhaparov
KAZ
104,5 m
73.2
NQ
49.
Siim-Tanel Sammelselg
EST
107,5 m
69.0
NQ
50.
Roberto Dellasega
ITA
112,0 m
68.9
NQ
51.
Sorin Iulian Pitea
ROU
101,5 m
59.6
NQ
52.
Robert Kranjec
SLO
127,0 m
 
PQ
53.
Thomas Diethart
AUT
131,0 m
 
PQ
54.
Andreas Wellinger
GER
128,0 m
 
PQ
55.
Anders Bardal
NOR
130,5 m
 
PQ
56.
Simon Ammann
SUI
123,5 m
 
PQ
57.
Severin Freund
GER
DNS
 
PQ
58.
Gregor Schlierenzauer
AUT
124,5 m
 
PQ
59.
Noriaki Kasai
JPN
DNS
 
PQ
60.
Peter Prevc
SLO
128,5 m
 
PQ
61.
Kamil Stoch
POL
DNS
 
PQ

Konkurs indywidualny na dużej skoczni już jutro o godz. 18:30 (wcześniej seria próbna – o godz. 17:30).

ZOBACZ PEŁNY PROGRAM IGRZYSK w SOCZI

informacja własna

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz