STOCH o OLIMPIJSKIM ZŁOCIE: „ZASTANAWIAM SIĘ, CZY MI SIĘ TO ŚNI”

STOCH o OLIMPIJSKIM ZŁOCIE: „ZASTANAWIAM SIĘ, CZY MI SIĘ TO ŚNI”

Stoch Kamil fot.Jagoda.Bodzianny - STOCH o OLIMPIJSKIM ZŁOCIE: "ZASTANAWIAM SIĘ, CZY MI SIĘ TO ŚNI"Kamil Stoch zdobył wczoraj drugi w swojej karierze i na tych igrzyskach, złoty medal olimpijski. Na temat dzisiejszej wygranej wypowiedział się sam dwukrotny mistrz olimpijski, jego kolega z kadry – Jan Ziobro oraz trener – Łukasz Kruczek.

 

Stoch nie krył radości spowodowanej kolejnym triumfem na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Zastanawiam się, czy to się dzieje naprawdę, czy mi się to śni. Niesamowite– powiedział po swoim medalowym występie zawodnik. Pomimo zdobycia pierwszej lokaty nasz reprezentant przyznał, że jego dzisiejsze skoki  nie były idealne. „Ten drugi skok to była katastrofa. Ogólnie popełniłem dziś parę błędów i nie wiem, jak z takimi próbami mogłem wygrać. Starałem się skakać, jak najdalej potrafię i na szczęście się udało” – ocenił skoczek.

W zwycięstwo swojego podopiecznego nie mógł uwierzyć również Łukasz Kruczek. „To nadal brzmi jak sen. Niewielu ludziom się to udało w historii. Na prawdę trudno w to uwierzyć i myślę, że dopiero przyjdzie czas na zastanowienie się nad tym, czego udało się dokonać” – powiedział ze łzami w oczach szkoleniowiec.

Występ Kamila Stocha ucieszył również pozostałych reprezentantów naszej kadry. ,,Kamil pokazał klasę. Już ostatnio pokazał, ale dzisiaj postawił kropkę nad ,,i”. Jego skoki były wspaniałe. Przyjaźnimy się i cieszę się, że już drugi raz rozwalił imprezę” – z uśmiechem stwierdził polski skoczek – Jan Ziobro.

Źródło: TVP

Podziel się:

Dodaj komentarz