ZAWODY LGP W EINSIEDELN ZAGROŻONE

ZAWODY LGP W EINSIEDELN ZAGROŻONE

einsiedeln hills rolandzh - ZAWODY LGP W EINSIEDELN ZAGROŻONEWedług wstępnego kalendarza LGP 2014 przedstawionego przez Międzynarodową Konfederację Narciarską, nocny konkurs indywidualny w szwajcarskim Einsiedeln ma się odbyć 9 sierpnia. Jednak teraz okazuje się, że zawody mogą nie dojść do skutku. Szwajcarskie skoki narciarskie borykają się z problemami finansowymi.

 

Prawdziwym ciosem dla organizatorów była odmowa przedłużenia kontraktu przez głównego sponsora, Helvetię. Jako powód takiej decyzji, organizacja podała zbyt niskie zainteresowanie zawodami przez media oraz datę konkursu, który przypada w wakacje.

Konkursy z cyklu LGP odbywały się w Szwajcarii regularnie od roku 2005. Dopiero w 2012 Einsiedeln nie pojawiło się w kalendarzu całego cyklu. W zeszłym roku jednak wszystko wróciło do normy – przypomnijmy, że konkurs wygrał Kamil Stoch, a drugą pozycję zajął Maciej Kot. Zwykle konkursy odbywały się w połowie sierpnia – teraz jednak ze względu na Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce w Zurychu (12-17 sierpnia) święto skoków narciarskich ma zawitać do miejscowości Andreasa Kuettela wcześniej, 9 sierpnia.

Szwajcarski Związek Narciarski może mieć duży problem z wyłożeniem środków na organizację konkursu, szczególnie po dużym dofinansowaniu kobiecych skoków narciarskich.

Aktualnie trwają negocjacje pomiędzy nowymi sponsorami, żadna decyzja nie została jeszcze podjęta.

Źródło: nzz.ch

Podziel się:

Dodaj komentarz