PŚ FALUN: DAMJAN WYGRYWA KWALIFIKACJE, NAJDALSZY SKOK STOCHA

PŚ FALUN: DAMJAN WYGRYWA KWALIFIKACJE, NAJDALSZY SKOK STOCHA

Damjan Jernej Zakopane B.Leja  - PŚ FALUN: DAMJAN WYGRYWA KWALIFIKACJE, NAJDALSZY SKOK STOCHAJernej Damjan skokiem na 122 metry wygrał kwalifikacje do jutrzejszego konkursu Pucharu Świata w szwedzkim Falun. Do konkursu awansowali wszyscy Polacy, a lider PŚ – Kamil Stoch zaprezentował najdłuższy skok.

 

kot maciej b.leja - PŚ FALUN: DAMJAN WYGRYWA KWALIFIKACJE, NAJDALSZY SKOK STOCHAZa najlepszym w serii kwalifikacyjnej Słoweńcem uplasowali się: Anssi Koivuranta (120,5 m / 2. miejsce) oraz Maciej Kot (120,5 m / 3. miejsce), który był dzisiaj najwyżej sklasyfikowanym Polakiem.

Wysoko uplasowali się także: Lauri Asikainen (119,5 m / 4. miejsce), Andreas Wank (120,5 m / 5. miejsce) oraz Dawid Kubacki (119,5 m / 6. miejsce). W czołowej dziesiątce znalazł się również Jan Ziobro (116,5 m / 10. miejsce). Awans do konkursu wywalczyli ponadto: Piotr Żyła (113,5 Stoch Kamil Zakopane.2014 B.Leja  - PŚ FALUN: DAMJAN WYGRYWA KWALIFIKACJE, NAJDALSZY SKOK STOCHAm / 22. miejsce) oraz Klemens Murańka (111 m / 30. miejsce), jednak ich skoki były dalekie był od oczekiwań.

Spośród czołowej „10” PŚ, która awans  miała zapewniony, zdecydowanie najlepiej spisał się lider – Kamil Stoch, który znacznie odleciał rywalom lądując na odległości 129,5 metra. Przyzwoicie zaprezentowali się Austriacy – Gregor Schlierenzauer i Thomas Diethart – obaj skoczyli po 124 metry. 123 metry osiągnął Severin Freund.

Podczas serii kwalifikacyjnej niegroźne upadki po wylądowaniu zaliczyli Ole Marius Ingvaldsen i Taku Takeuchi.

 

Pełne wyniki kwalifikacji:

 
zawodnik
kraj
odległość
punkty
status
1
Jernej Damjan
SLO
122,0 m
122.4
Q
2
Anssi Koivuranta
FIN
120,5 m
120.2
Q
3
Maciej Kot
POL
120,5 m
119.9
Q
4
Lauri Asikainen
FIN
119,5 m
117.5
Q
5
Andreas Wank
GER
120,5 m
117.4
Q
6
Dawid Kubacki
POL
119,5 m
116.6
Q
7
Stefan Kraft
AUT
118,0 m
114.1
Q
8
Roman Koudelka
CZE
115,5 m
110.6
Q
9
Michael Neumayer
GER
118,0 m
110.5
Q
10
Jan Ziobro
POL
116,5 m
110.4
Q
11
Dimitry Vassiliev
RUS
116,0 m
109.9
Q
12
Tomaz Naglic
SLO
116,0 m
109.6
Q
13
Anders Jacobsen
NOR
116,0 m
108.9
Q
14
Yuta Watase
JPN
117,0 m
108.5
Q
15
Jakub Janda
CZE
114,5 m
107.5
Q
16
Karl Geiger
GER
113,5 m
106.5
Q
17
Nejc Dezman
SLO
115,0 m
105.4
Q
18
Alexey Romashov
RUS
117,5 m
105.3
Q
19
Michael Hayboeck
AUT
114,5 m
105.1
Q
20
Jurij Tepes
SLO
113,5 m
104.4
Q
21
Matjaz Pungertar
SLO
115,0 m
104.3
Q
22
Piotr Żyła
POL
113,5 m
103.0
Q
23
Richard Freitag
GER
111,0 m
102.9
Q
24
Jan Matura
CZE
114,0 m
102.7
Q
25
Cestmir Kozisek
CZE
113,5 m
102.5
Q
26
Gregor Deschwanden
SUI
113,0 m
102.0
Q
27
Lukas Hlava
CZE
113,0 m
100.3
Q
28
Antonin Hajek
CZE
111,0 m
99.4
Q
 
Ilmir Hazetdinov
RUS
111,5 m
99.4
Q
30
Klemens Murańka
POL
111,0 m
98.8
Q
31
Anders Fannemel
NOR
110,5 m
98.7
Q
32
Hyun-Ki Kim
KOR
111,0 m
98.4
Q
33
Sebastian Colloredo
ITA
112,5 m
98.1
Q
34
Kaarel Nurmsalu
EST
111,5 m
97.8
Q
35
Ronan Lamy Chappuis
FRA
110,0 m
97.0
Q
36
Rune Velta
NOR
108,0 m
96.8
Q
37
Andreas Kofler
AUT
108,5 m
96.2
Q
 
Janne Ahonen
FIN
109,5 m
96.2
Q
39
Manuel Fettner
AUT
110,5 m
95.9
Q
 
Nicholas Alexander
USA
111,5 m
95.9
Q
41
Wolfgang Loitzl
AUT
108,0 m
95.7
NQ
42
Jaka Hvala
SLO
109,0 m
95.1
NQ
43
Reruhi Shimizu
JPN
109,5 m
93.6
NQ
44
Taku Takeuchi
JPN
117,5 m
92.7
NQ
45
Denis Kornilov
RUS
106,5 m
88.2
NQ
 
Andreas Stjernen
NOR
106,0 m
88.2
NQ
 
Santeri Ylitapio
FIN
106,0 m
88.2
NQ
48
Heung-Chul Choi
KOR
106,0 m
87.8
NQ
49
Vladimir Zografski
BUL
106,0 m
87.6
NQ
50
Federico Cecon
ITA
104,5 m
82.6
NQ
51
Anders Johnson
USA
104,0 m
82.1
NQ
52
Carl Nordin
SWE
100,0 m
76.1
NQ
53
Ole Marius Ingvaldsen
NOR
110,5 m
74.3
NQ
54
Mackenzie Boyd-Clowes
CAN
101,5 m
71.8
NQ
55
Marinus Kraus
GER
115,0 m
 
PQ
56
Thomas Diethart
AUT
124,0 m
 
PQ
57
Andreas Wellinger
GER
122,0 m
 
PQ
58
Anders Bardal
NOR
DNS
 
PQ
59
Simon Ammann
SUI
112,5 m
 
PQ
60
Severin Freund
GER
123,0 m
 
PQ
61
Gregor Schlierenzauer
AUT
124,0 m
 
PQ
62
Noriaki Kasai
JPN
DNS
 
PQ
63
Peter Prevc
SLO
121,0 m
 
PQ
64
Kamil Stoch
POL
129,5 m
 
PQ

Rywalizacja przebiegała z belki startowej nr 27.

Jutrzejszy konkurs rozpocznie się o godz. 16:30, poprzedzi go seria próbna (godz. 15:30).

 

informacja własna

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz