PŚ TRONDHEIM: KWALIFIKACJE DLA SHIMIZU, SOLIDNI POLACY, REKORD FREUNDA

PŚ TRONDHEIM: KWALIFIKACJE DLA SHIMIZU, SOLIDNI POLACY, REKORD FREUNDA

Shimizu Reruhi fot.B.Leja - PŚ TRONDHEIM: KWALIFIKACJE DLA SHIMIZU, SOLIDNI POLACY, REKORD FREUNDAReruhi Shimizu skokiem na 136 metrów przy mocnym wietrze w plecy wygrał kwalifikacje do jutrzejszego konkurs Pucharu Świata w norweskim Trondheim. Do konkursu w komplecie awansowali Polacy. Rekordowym skokiem popisał się natomiast Severin Freund.

 

Za najlepszym dziś Japończykiem uplasowali się: 2. Michael Hayboeck (134,5 m), 3. Rune Velta (134,5 m), 4. Tomaz Naglic (131,5 m), 5. Jernej Damjan (132,5 m) ex aequo z Anssi Koivurantą (130,5 m).

Freund Severin Zakopane B.Leja  - PŚ TRONDHEIM: KWALIFIKACJE DLA SHIMIZU, SOLIDNI POLACY, REKORD FREUNDASeria kwalifikacyjna była udana dla reprezentantów Polski, którzy w komplecie awansowali do jutrzejszych zawodów. Najlepiej zaprezentował się Maciej Kot (128 m / 14. miejsce), dobre skoki oddali także: Dawid Kubacki (124,5 m / 18. miejsce) i Piotr Żyła (126,5 m / 19. miejsce). Nieco niżej uplasowali się: Jan Ziobro (125 m / 31. miejsce) oraz Klemens Murańka (125 m / 33. miejsce). Kamil Stoch, który jako lider PŚ awans miał zapewniony, zrezygnował z udziału w kwalifikacjach.

Dalekie skoki zaprezentowali skoczkowie z czołowej dziesiątki PŚ. Lądując na odległości 141,5 metra – rekord obiektu pobił (o pół metra) Severin Freund. Dobrze spisali się także: Thomas Diethart (135,5 m), Peter Prevc (134,5 m), Gregor Schlierenzauer (132,5 m). Ze startu zrezygnowali: Simon Ammann, Noriaki Kasai i Kamil Stoch.

 

Wyniki kwalifikacji:

 
zawodnik
kraj
odległość
punkty
status
1
Reruhi Shimizu
JPN
136,0 m
146.8
Q
2
Michael Hayboeck
AUT
134,5 m
139.2
Q
3
Rune Velta
NOR
134,5 m
138.0
Q
4
Tomaz Naglic
SLO
131,5 m
134.4
Q
5
Jernej Damjan
SLO
132,5 m
132.8
Q
 
Anssi Koivuranta
FIN
130,5 m
132.8
Q
7
Tom Hilde
NOR
129,0 m
132.6
Q
8
Roman Koudelka
CZE
129,5 m
131.3
Q
9
Ole Marius Ingvaldsen
NOR
130,5 m
131.0
Q
10
Antonin Hajek
CZE
129,0 m
130.8
Q
11
Jaka Hvala
SLO
130,0 m
130.0
Q
12
Cestmir Kozisek
CZE
129,5 m
128.7
Q
13
Jakub Janda
CZE
132,0 m
128.2
Q
14
Maciej Kot
POL
128,0 m
127.6
Q
15
Marinus Kraus
GER
128,5 m
127.2
Q
16
Jan Matura
CZE
129,0 m
126.9
Q
17
Andreas Stjernen
NOR
126,0 m
126.8
Q
18
Dawid Kubacki
POL
124,5 m
126.1
Q
19
Piotr Żyła
POL
126,5 m
125.8
Q
20
Michael Neumayer
GER
127,0 m
125.1
Q
21
Taku Takeuchi
JPN
126,5 m
124.8
Q
22
Anders Fannemel
NOR
126,0 m
124.5
Q
23
Andreas Wank
GER
127,0 m
124.4
Q
24
Vincent Descombes Sevoie
FRA
125,0 m
124.2
Q
25
Kaarel Nurmsalu
EST
126,0 m
123.7
Q
26
Gregor Deschwanden
SUI
128,0 m
123.0
Q
 
Nejc Dezman
SLO
126,0 m
123.0
Q
28
Manuel Fettner
AUT
123,0 m
122.7
Q
29
Lauri Asikainen
FIN
126,0 m
122.5
Q
30
Manuel Poppinger
AUT
127,0 m
121.9
Q
31
Jan Ziobro
POL
125,0 m
120.9
Q
32
Andreas Kofler
AUT
123,0 m
120.5
Q
33
Klemens Murańka
POL
125,0 m
119.3
Q
34
Mackenzie Boyd-Clowes
CAN
123,0 m
118.6
Q
 
Shohei Tochimoto
JPN
122,5 m
118.6
Q
36
Richard Freitag
GER
122,0 m
118.4
Q
 
Yuta Watase
JPN
124,5 m
118.4
Q
38
Ville Larinto
FIN
121,0 m
117.6
Q
39
Alexey Romashov
RUS
124,0 m
116.1
Q
40
Dimitry Vassiliev
RUS
121,5 m
115.1
Q
41
Sami Niemi
FIN
122,5 m
114.2
NQ
42
Denis Kornilov
RUS
123,0 m
113.6
NQ
43
Lukas Hlava
CZE
120,0 m
113.2
NQ
44
Matjaz Pungertar
SLO
119,5 m
111.3
NQ
45
Hyun-Ki Kim
KOR
119,5 m
109.9
NQ
46
Ilmir Hazetdinov
RUS
120,5 m
109.5
NQ
47
Markus Eisenbichler
GER
116,5 m
108.3
NQ
48
Ronan Lamy Chappuis
FRA
119,0 m
107.6
NQ
49
Jurij Tepes
SLO
116,5 m
104.8
NQ
50
Vladimir Zgorafski
BUL
116,0 m
103.3
NQ
51
Nicholas Alexander
USA
116,0 m
102.2
NQ
52
Daniele Varesco
ITA
114,5 m
100.6
NQ
53
Heung-Chul Choi
KOR
112,5 m
98.2
NQ
54
Matthew Rowley
CAN
112,0 m
96.9
NQ
55
Marat Zhaparov
KAZ
113,5 m
96.1
NQ
56
Anders Johnson
USA
110,5 m
91.2
NQ
57
Radik Zhaparov
KAZ
105,0 m
81.1
NQ
DNS
Martti Nomme
EST
DNS
 
NQ
PQ
Stefan Kraft
AUT
124,5 m
 
PQ
PQ
Thomas Diethart
AUT
135,5 m
 
PQ
PQ
Andreas Wellinger
GER
130,5 m
 
PQ
PQ
Simon Ammann
SUI
DNS
 
PQ
PQ
Anders Bardal
NOR
129,5 m
 
PQ
PQ
Gregor Schlierenzauer
AUT
132,5 m
 
PQ
PQ
Noriaki Kasai
JPN
DNS
 
PQ
PQ
Severin Freund
GER
141,5 m HR
 
PQ
PQ
Peter Prevc
SLO
134,5 m
 
PQ
PQ
Kamil Stoch
POL
DNS
 
PQ

Rywalizacja w kwalifikacjach przebiegała z belki najazdowej nr 21.

Początek jutrzejszego konkursu o godz. 16:45 (seria próbna – godz. 15:45). Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE. Przypominamy też o naszym typerze.

 

informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz