ANDERS BARDAL: „WRAZ z WYGRANĄ SPEŁNIŁO SIĘ MOJE NAJWIĘKSZE MARZENIE”

ANDERS BARDAL: „WRAZ z WYGRANĄ SPEŁNIŁO SIĘ MOJE NAJWIĘKSZE MARZENIE”

bardal anders klingenthal kd - ANDERS BARDAL: "WRAZ z WYGRANĄ SPEŁNIŁO SIĘ MOJE NAJWIĘKSZE MARZENIE"Norweg – Anders Bardal na skoczni w Trondheim nie miał sobie równych – zwyciężając w swojej ojczyźnie po raz pierwszy w karierze.  Tuż za nim uplasowali się: Austriak – Andreas Kofler i Japończyk – Noriaki Kasai.

 

31-letni Bardal był szczęśliwy ze zwycięstwa w rodzinnym mieście. „Wraz z wygraną  na tej skoczni spełniło się moje, być może największe marzenie. Podziękowania należą się fantastycznej publiczności, która zgromadziła się pod skocznią pomimo niezbyt korzystnej pogody” – powiedział skoczek. Norweg dodał również, że wierzył w  wysoką wysoką lokatę w dzisiejszym konkursie. „Wiedziałem, że z dwoma dobrymi skokami mogę walczyć o podium” – stwierdził Bardal.

Piątkowe zawody korzystnie potoczyły się także dla drugiego w konkursie – Andreasa Koflera. „To fantastyczne uczucie znów stanąć na podium. Ostatnio moje skoki były coraz lepsze, a dzisiejszy start był dla mnie najlepszym w tym sezonie” – powiedział reprezentant Austrii, który po raz ostatni na podium stał w grudniu 2012 roku w Engelbergu.

Satysfakcji z przebiegu rywalizacji nie krył również Noriaki Kasai. „Dla mnie był to idealny dzień i bardzo dobry konkurs. Jestem zadowolony z miejsca na podium” – podsumował 41 – letni Japończyk.

 

Katarzyna Skoczek / Źródło: fis-ski.com

 
Podziel się:

Dodaj komentarz