You are currently viewing KONIEC SEZONU DLA TAKU TAKEUCHIEGO

KONIEC SEZONU DLA TAKU TAKEUCHIEGO

takeuchi taku kd - KONIEC SEZONU DLA TAKU TAKEUCHIEGOJak poinformował Taku Takeuchi – w dniu dzisiejszym, po kwalifikacjach w Oslo, zakończył swój zimowy sezon. Obecnie japoński skoczek będzie musiał poddać się kolejnemu etapowi leczenia w związku z bardzo poważną chorobą (zespół Churga i Strauss), która została u niego wykryta na początku tego roku.

 

Przypomnijmy, że Takeuchi w styczniu tego roku z powodu choroby spędził dwa tygodnie w szpitalu. Jak sam mówił, sytuacja była bardzo poważna: „Myślałem, że umrę. Bardzo schudłem, a moje mięśnie zwiotczały. Trudno mnie było poznać. Starałem się nie tracić jednak pozytywnego myślenia i wciąż trenowałem. Dużo zawdzięczam wsparciu ze strony zespołu medycznego oraz rodziny i znajomych”.

Kilka tygodni później zdołał się jednak przygotować na udział w Igrzyskach Olimpijskich w Soczi i wraz z kolegami z drużyny (Noriaki Kasai, Daiki Ito i Reruhi Shimizu) wywalczył brązowy medal w konkursie drużynowym.

Teraz jednak Takeuchi zdecydował się poświęcić więcej czasu swojemu zdrowiu. Bardzo dziękuję za wsparcie okazane w tym sezonie, który kończę właśnie dzisiaj. Muszę poddać się leczeniu po powrocie do domu. Czeka mnie bolesna walka, stosuję obecnie bardzo silne leki. Przyjmuję jednak to wyzwanie. Mam nadzieję, że zobaczymy się w przyszłym sezonie!” – napisał do swoich fanów.

 

Warto zaznaczyć, że wsparcie i słowa otuchy, japoński zawodnik otrzymał także od fanów z Polski, którzy przygotowali dla niego specjalne wideo:

 

informacja własna

Dodaj komentarz